Reklama

Reklama

Debata w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi. Rozmawiano m.in. o korkach w mieście i upadających biznesach [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź „Miasto w procesie zmiany – jak wykorzystać szanse?” w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi zorganizowano debatę w ramach cyklu spotkań Biznes w Łodzi.

Reklama

Debata w WSB: Łódzkie korki na tapecie

Było to pierwsze spotkanie z cyklu Biznes w Łodzi.  Debatę poprowadziła Bożena Ziemniewicz, dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem i Rozwoju Kariery WSB w Łodzi. Moderował ją z kolei dr Paweł Ramiączek.

Miasto i jego problemy - to motyw przewodni debaty. W kontekście Łodzi nie brakowało dyskusji o korkach. Przywołano m.in. ranking firmy TomTom, w świetle którego Łódź jest najbardziej zakorkowana wśród miast podobnej wielkości.

- Żebyśmy mieli jasność, każdy jeździ po Łodzi i wie, że sytuacja nie jest daleka od optymalnej - mówił Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi. - Ranking brał dość specyficzne założenia metodologiczne pod uwagę. Jest drugi ranking, firmy Inrix, która brała pod uwagę czynniki bardziej zobiektywizowane. W tym rankingu widniejemy jako zakorkowane miasto na 4. czy 5. miejscu, to oczywiście nie jest chwalebne. Natomiast nazywanie Łodzi najbardziej zakorkowanym miastem jest lekkim nadużyciem. 7 lat mieszkałem we Frankfurcie nad Menem, chodziłem do liceum w Teksasie, pracowałem w Warszawie. Twierdzenie, że Łódź jest bardziej zakorkowana od Poznania, trzeba mieć wyobraźnię - dodawał Pustelnik.

Podczas spotkania mówiono także temat łódzkich przedsiębiorców. Jolanta Zborowska, przewodnicząca rady ŁIPH zauważała, że przez potężne inwestycje w Łodzi upadają rodzinne interesy. W jej opinii do każdej dużej inwestycji, jak na przykład do budowy tunelu średnicowego, trzeba się dobrze przygotować, myśleć o przedsiębiorcach lokalnych.

Poseł Krzysztof Piątkowski przekonywał, że nie wszyscy zapominają o małych i średnich biznesach.

- Przygotowałem dwa projekty, gotowe rozwiązania z myślą o państwa bolączkach, ale te projekty są zamrożone - powiedział. 

W debacie wzięli udział ponadto:

  • prof. UŁ dr hab. inż. Remigiusz Kozłowski, Katedra Logistyki UŁ
  • dr hab. Dominik Drzazga, Katedra Zarządzania Miastem i Regionem UŁ
  • Karol Pruski, Prezes Zarządu Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej
  • Sylwester Szymalak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm Klub 500-Łódź
  • Maciej Plutecki, Dyrektor Biura Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej
Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy