Reklama

Reklama

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano w Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeśli chcesz aktywnie spędzić weekend 7-9 października, sprawdź jakie atrakcje czekają podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji w Łodzi i innych miastach województwa.

Reklama

Łódzkie święto przedsiębiorców

Dni otwarte to święto beneficjentów, czyli firm i przedsiębiorców, którzy chcą pokazać, w jaki sposób wykorzystali fundusze europejskie i jak dzięki nim się rozwijają. Firmy zapraszają również do swoich siedzib na warsztaty czy wystawy. Dodatkową atrakcją jest 6 koncertów, które odbędą się w całym województwie, a bilety na nie można wygrać w konkursach na facebookowych profilach: zmieniamylodzie, wojewodztwolodzkie i łodzkie.pl. Możecie odpowiedzieć na pytania i wygrać wejściówki na koncerty!

- Jak co roku beneficjenci z całego województwa łódzkiego pokażą swoje projekty „od kuchni”. Możliwe będzie uczestnictwo w warsztatach czy odwiedzenie wystaw za symboliczną złotówkę - mówi Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Promocji w Urzędu Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to także konkursy dla szkół. Do udziału w konkurach marszałek województwa zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie krótkiego, ciekawego i zaskakującego filmiku o funduszach europejskich. Do zdobycia będą nagrody pieniężne dla szkół, a także indywidualne nagrody rzeczowe dla uczniów z nagrodzonych klas. Nagroda główna dla najlepszej szkoły to 7000 zł. Regulamin i więcej informacji na stronie https://rpo.lodzkie.pl/

- Zachęcamy więc do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych i do udziału w konkursach - dodaje Dawid Mazurkiewicz.

Harmonogram wydarzeń w Łodzi 

W ramach Dni otwartych w Łodzi organizowane są wydarzenia takie jak:

7 października, w godzinach od 09:00 do 14:00 przy Kopcińskiego 22 przeprowadzone zostaną badania profilaktyczne w programie profilaktyki nowotworów głowy i szyi oraz przyjmować zapisy osób zainteresowanych odbyciem badań profilaktycznych w późniejszym terminie.

7 października przy Narutowicza 34 od 09:00 do 15:00 Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., ZUS, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Urząd Skarbowy zapraszają na dzień otwarty! Podczas których zostanie przedstawiona aktualna oferta dostępnych projektów.

bezpłatnych warsztatach "Lego Robotics Programming" organizowanych na Politechnice Łódzkiej w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 

7 października 2022 r. godz. 12.30-14.00 oraz 14.10-15.40 - Lego Robotics Programming – to warsztaty z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego Mindstorms EV3, podczas których młodzież będzie musiała zbudować własnego robota oraz zaprogramować go! Warsztaty odbędą się na Politechnice Łódzkiej na ul. Stefanowskiego 22. Liczba miejsc ograniczona! Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z biurem CMI, pisząc na adres: [email protected] lub tel. 42 631-28-89 w godz. 8.00 - 15.00 od poniedziałku do piątku.

7 października przy Piotrkowskiej 262/264 od 10:00 do 16:00 hiPARK coworking zaprasza na dni otwarte, podczas których można zapoznać się z ich ofertą. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Możesz dowiedzieć się również, jak nowoczesne techniki szkoleniowe pozwolą rozwijać kompetencje pracowników i podnosić konkurencyjność Twojej firmy. Dowiedz się, jak edukacja klienta zmieni postrzeganie twoich produktów i usług.

7-10 października My doradzamy - Ty oszczędzasz. Odwiedź punkt informacyjny Projektu Doradztwa Energetycznego w Łodzi przy Dubois 118 w godzinach 10:00 do 14:00. Projekt Doradztwa Energetycznego działa na podstawie ogólnopolskiej sieci profesjonalnych doradców energetycznych, którzy będą Cię wspierać, doradzając nieodpłatnie w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

8 października otwiera się również dla Was Centralne Muzeum Włókiennictwa, aby wspólnie świętować Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Będzie można zwiedzić wystawy stałe MIASTO-MODA-MASZYNA oraz „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” za symboliczną złotówkę.

8 i 9 października będzie można zwiedzić Centrum Nauki i Techniki EC1 za złotówkę! Oprowadzanie również w języku ukraińskim.

Koncerty, na które wszyscy czekają. Jak zdobyć bilety?

Specjalnymi atrakcjami, na które wszyscy czekają są oczywiście koncerty! W tej edycji Dni Otwartych w okolicach Łodzi możemy się wybrać na koncerty takie jak: 8 października w Zgierzu przy ulicy Długiej 41A od godziny 21 zagra zespół LemON! Wejściówki do wygrania w konkursach na Facebookowym profilu Zmieniamy Łódzkie.

Wszystkich koncertów w województwie łódzkim będzie aż 6! Więcej informacji możecie sprawdzić na stronie https://dniotwarte.eu/

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy