Reklama

Reklama

Do wzięcia są 2 miliardy złotych dotacji dla firm w trudnej sytuacji. Warto o nie powalczyć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Do wzięcia są 2 miliardy złotych dotacji dla firm w trudnej sytuacji. Warto o nie powalczyć - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O dotacje mogą się ubiegać do końca lipca średnie firmy, czyli zatrudniające od 50 do 250 pracowników.

Reklama

To "Dotacja na kapitał obrotowy" Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki programowi można uzyskać dofinansowanie nawet na poziomie 430 tysięcy złotych.

!reklama!

Może ono być udzielone na okres jednego, dwóch, lub trzech miesięcy. O pieniądze mogą się ubiegać firmy, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Przedsiębiorcy uzyskane wsparcie mogą przeznaczyć na bieżące wydatki lub na spłatę innych zobowiązań, które powstały w toku działalności.

O dotację mogą ubiegać się średnie firmy, istniejące co najmniej od końca ubiegłego roku, i które utraciły co najmniej 30 procent przychodów w jednym z miesięcy po 1 lutego 2020 roku. Zgodnie z kryteriami, do wsparcia w ramach naboru kwalifikują się przedsiębiorcy, którzy odnotowali spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca kalendarzowego roku poprzedniego.

Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego wniosek o dofinansowanie składają do Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Wnioski składać można on-line na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: parp.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy