Reklama

Reklama

Dodatkowe obostrzenia na czas ferii? Minister zdrowia zapowiada przedłużenie restrykcji do 17 stycznia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dodatkowe obostrzenia na czas ferii? Minister zdrowia zapowiada przedłużenie restrykcji do 17 stycznia - Zdjęcie główne

Dodatkowe obostrzenia na czas ferii? Minister zdrowia zapowiada przedłużenie restrykcji do 17 stycznia TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wszystko wskazuje na to, że obowiązujące obecnie obostrzenia będą z nami jeszcze przynajmniej przez miesiąc. Takie działania rekomenduje bowiem minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Reklama

Zgodnie z przedstawioną w listopadzie przez premiera strategią obecne restrykcje obowiązują do 27 grudnia. Od 28 grudnia Polska miałaby być podzielona, zależnie od sytuacji epidemicznej, na trzy strefy o różnym poziomie obostrzeń.

!reklama!

Tak się prawdopodobnie jednak nie stanie. Minister zdrowia zapowiedział podczas konferencji prasowej, że będzie rekomdendował, by obecne obostrzenia utrzymać w naszym kraju także na czas ferii zimowych, a więc przynajmniej do 17 stycznia 2021 roku.

- Z mojej strony będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a szczególnie tych obostrzeń, które dotyczą okresu feryjnego, tak, żebyśmy w ferie rzeczywiście zostali w domach i spędzili je bezpiecznie, po to właśnie, by uniknąć trzeciej fali - powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia chce tym samym uniknąć ponownego skoku liczby nowych zakażeń koronawirusem. Eksperci przewidują bowiem, że w lutym i w marcu będziemy się zmagać z kolejną, trzecią falą epidemii koronawirusa.

- Żeby uniknąć scenariusza, kiedy w lutym nie będziemy mieli jeszcze efektu populacyjnego zaszczepienia i żeby uniknąć tej trzeciej fali, rozmawialiśmy o tym, żeby obostrzenia i skala samoograniczenia pozostała co najmniej na tym samym poziomie na kolejne okresy - zdradził Niedzielski.

Takie rozwiązanie sprawi, że mniej prawdopodobne będzie przeciążenie systemu zdrowia. Ten, zdaniem dziennikarza naukowego Tomasz Rożka, już teraz znalazł się na granicy wytrzymałości. Tymczasem zimowo-wiosenna fala mogłaby sprawić, że polska służba zdrowia nie wytrzymałaby ogromnych obciążeń, a liczba zgonów w Polsce wzrosłaby o kilkaset procent.

- Spadek dziennej liczby zachorowań wyhamowuje. Trzecia fala startująca z poziomu ok 10 tys zachorowań byłaby o wiele gorsza od drugiej, która startowała z poziomu ok 1 tys a szczyt miała w okolicach 28 tys. Na luty przypada również szczyt zachorowań na grypę. To są realne ryzyka - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

źródło: Polsat News, PAP, RMF24.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy