Reklama

Reklama

Dodatkowe punkty za szczepionki. W życie wchodzą nowe zasady rekrutacji do łódzkich przedszkoli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowe zasady rekrutacji do łódzkich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022. Zgodnie z nimi, dzieci, które zostały zaszczepione mogą liczyć na dodatkowe punkty w rekrutacji.

Reklama

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi z maja tego roku, zaszczepione dzieci będą dodatkowo premiowane w rekrutacji do przedszkoli. 

!reklama!

- Zaszczepione dzieci będą dodatkowo premiowane w czasie rekrutacji do przedszkoli i żłobków. Jest to ogromny sukces społeczności naszego miasta. Dziękuję Okręgowej Izbie Lekarskiej, Okręgowej Izbie Pielęgniarskiej, środowisku nauczycielskiemu – mówił w połowie roku Marcin Gołaszewski.

Jak informuje „Dziennik Łódzki” zaszczepione dzieci mogą liczyć na dodatkowe 20 punktów. Nowe kryterium będzie więc znaczące w ubieganiu się o wybrane przedszkole. Dla porównania, najbardziej wartościowym kryterium jest rodzeństwo w wybranej placówce (32 punkty). Szczepienia zajmują obecnie drugie miejsce, a na trzecie spadły pracujący lub uczący się rodzice (16 punktów). 

- Sprawa jest oczywista. Szczepienia chronią nas przed chorobami zakaźnymi. Zależy nam na poszerzeniu społecznej świadomości na temat szczepień. Jak wygląda świat bez szczepień, to mamy okazję właśnie obserwować. Jeśli zaszczepialność będzie spadała, to obok koronawirusa będziemy mieć epidemie: odry, polio, gruźlicy – powiedział Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej.

Zgodnie z prawem nabór do przedszkoli odbywa się na podstawie kryteriów ustawowych, to m.in. wielodzietność rodziny, niepełnosprawność dziecka lub rodziców, samotne rodzicielstwo. 

Ale w przypadku równej liczby punktów w rekrutacji podstawowej lub w sytuacji, gdy po zakończeniu pierwszego etapu naboru dana placówka ma jeszcze wolne miejsca a kandydatów jest więcej - o kolejności przyjęć decydują kryteria ustalane przez organ prowadzący, czyli gminę. Samorząd może ustalić maksymalnie 6 kryteriów.

źródło: Dziennik Łódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy