reklama
reklama

Drogi Łódź. Które drogi omijać? Łódzkie drogi zdaniem kierowców i internautów [opinie]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drogi Łódź. Które drogi omijać? Łódzkie drogi zdaniem kierowców i internautów [opinie] - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Drogi Łódź. Zatory drogowe, dziury w ulicach, utrudnienia w ruchu - to tylko część problemów, z którymi zmagają się łódzcy kierowcy.. Zapytaliśmy internautów i kierowców, jak podróżuje im się po mieście. Radzimy, które ulice omijać i jak radzić sobie z jazdą po Łodzi.
reklama

Drogi Łódź. Co sądzą kierowcy o jeździe po mieście?

Internauci i kierowcy nie pozostawiają na drogach „suchej nitki”. Pan Marek zapytany o problematyczne drogi (w drodze do swojego samochodu) wypowiedział się bardzo krótko: 

!reklama!

- Należy po prostu omijać Łódź. Jazda w godzinach szczytu to jednym słowem - tragedia. Nawet, jeżeli zna się „skróty” to zaraz rozpocznie się remont tej ulicy, potem następnej i korki będą tak naprawdę wszędzie - podsumowuje pan Marek.

Polecamy: Najgorsze ulice i skrzyżowania w Łodzi. W tych miejscach łódzcy kierowcy muszą szczególnie uważać
Innego zdania jest pani Edyta, która czekała na tramwaj przy Centralu. Pomimo posiadanego prawa jazdy wybiera transport publiczny. Skąd taka decyzja?

- Nie ukrywam, że samochodu używam często, ale wtedy, gdy mam coś do załatwienia w centrum wybieram - komunikację miejską. Może i teraz, gdy mamy takie upały - faktycznie jest gorąco, natomiast dojadę szybciej i taniej. Ceny za parkowanie w Łodzi to też odpowiednie „karanie” kierowców za korzystanie z samochodów, a korki? Są w każdym mieście - dopowiada pani Edyta.

Inni wolą z kolei poruszać się po mieście rowerem.

- Trzeba unikać jazdy samochodem w godzinach szczytu. Wtedy lepszy jest rower. Po godzinach szczytu też często jest lepszy… - komentuje jeden z internautów w grupie „Drogi w Łodzi”.

Polecamy: Korki Łódź. Sprawdź, co dzieje się na łódzkich drogach [22.06.2021]

Korki Łódź. Rady „od kierowców dla kierowców”

Kierowcy, którzy należą do facebookowej grupy "Drogi w Łodz", wymieniają się radami odnoście tego, jak podróżować po Łodzi. 

- Omijanie zatłoczonego odcinka Wojska Polskiego ulicami: Joselewicza czy Berlińskiego, alternatywę dla łącznika Pomorska - Konstytucyjna w ulicach: Telefoniczna, Chmurna, Mazowiecka czy wykorzystanie ulicy Stokowskiej do przebicia się przez Stoki zamiast Drogi Krajowej 72 - zaznacza pjeden z kierowców.

Drogi, które należy omijać zdaniem internautów to także:

zakorkowane okolice Dw. Łódź Kaliska,

  • ul. Niciarniana,
  • Konstytucyjna
  • Dostawcza.
Kierowcy często stoją w korkach na;

  • Krakowskiej,
  • Traktorowej,
  • Obywatelskiej
  • Szczecińskiej,
  • Piotrkowskiej
  • Wojska Polskiego.
Polecamy: Łódź w rankingu najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Lepiej jest w Pradze czy Turynie

Pod postem w grupie facebook’owej internautka zastanawia się, jak rozwiązywana jest sprawa związana z dziurami na łódzkich ulicach.

- Zastanawiam się tylko, czy jak któregoś razu wpadnę w taką wyrwę w jezdni i uszkodzę nie tylko samochód, ale i kręgosłup, to ktoś wypłaci mi odszkodowanie za niezdolność do pracy przez naganny stan dróg. Uprzedzam - nawet jadąc 10km/h wjechanie w dziurę o głębokości 30 cm umiejscowionej tak, że nie da się jej ominąć.

Czekamy na Wasze spostrzeżenia dotyczące łódzkich dróg. Gdzie Waszym zdaniem najbardziej się korkuje i jakie ulice omijać? Pamiętajcie, że od poniedziałku do piątku na naszym portalu „TuKorek”, czyli codzienny raport z łódzkich dróg, który warto sprawdzić wyjeżdżając rano do pracy czy wracając do domu.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama