Reklama

Reklama

Drogi Łódź. Łódzcy aktywiści walczą z dziurawymi drogami w Łodzi. Hanna Zdanowska i ZDiT pod ostrzałem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drogi Łódź. Łódzcy aktywiści walczą z dziurawymi drogami w Łodzi. Hanna Zdanowska i ZDiT pod ostrzałem - Zdjęcie główne

Dziurawe drogi w Łodzi działają na nerwy kierowcom. Do akcji w tym temacie wkroczyła nawet prokuratura (fot. TuŁódź.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Drogi Łódź. Stan łódzkich dróg wciąż wzbudza ogromne emocje. W marcu 2021 roku aktywiści z grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie złożyli wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Hannę Zdanowską. Na początku czerwca otrzymali odpowiedź. Czy zdaniem prokuratury prezydent Łodzi jest winna koszmarnego stanu łódzkich ulic? Odpowiedź w artykule poniżej.

Reklama

Polecamy: Korki Łódź. Sprawdź, co dzieje się na łódzkich drogach [02.06.2021]

Drogi Łódź. LDZ Zmotoryzowani Łodzianie interweniują w łódzkiej prokuraturze w sprawie stanu miejskich dróg 

Grupa LDZ Zmotoryzowani Łodzianie przez kilka tygodni nosiła się z zamiarem zawiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Łodzi. Sprawa dotyczy złego stanu technicznego miejskich dróg. 

!reklama!

Ostatecznie na profilu w mediach społecznościowych grupa ogłosiła, że dokument informujący o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską wpłynął do prokuratury 14 marca 2021 roku.

Poniżej przytaczamy fragment zawiadomienia, które grupa skierowała do Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

„Niniejszym zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, polegającym na braku podejmowania działań zmierzających do wykonywania robót interwencyjnych, utrzymaniowych i zabezpieczających oraz braku właściwego utrzymania stanu dróg (nawierzchni), których stan stanowi realne zagrożenie dla mienia i zdrowia mieszkańców Łodzi, wskutek czego Prezydent Miasta Łodzi nie dopełnia swoich obowiązków ustawowych działając na szkodę interesu publicznego i prywatnego”.

Polecamy: Policja Łódź. Kierowcy uważajcie! Łódzka policja ma drona i nie waha się go używać

Drogi Łódź. Prokuratura w Poznaniu odmawia wszczęcia postępowania w stosunku do prezydent Hanny Zdanowskiej

Ostatecznie sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Dziś, tj. 2 czerwca 2021 roku LDZ Zmotoryzowani Łodzianie poinformowali o otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

Jak wynika z pisma, prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w stosunku do prezydent Łodzi - Hanny Zdanowskiej. 

Polecamy: Parking Łódź. Od 1 czerwca zapłacimy więcej za parkowanie w centrum. Sprawdź, o ile

Drogi Łódź. LDZ Zmotoryzowani Łodzianie nie zamierzają się poddać. Teraz chcą uderzyć w ZDiT

W piśmie podkreślono także, że to do zadań Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi należy m.in. wykonywanie obowiązków zarządcy dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych w granicach administracyjnych miasta Łodzi. 

„Oczywistym jest natomiast, iż nie jest możliwe, z uwagi na ograniczone środki finansowe, wyremontowanie, czy też naprawienie wszystkich nawierzchni dróg w sposób i w terminie zadawalającym osoby zainteresowane” - czytamy w piśmie z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

Mimo to właśnie w tym postanowieniu Jarosław Kostrzewa z grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, autor złożonego do prokuratury zawiadomienia, upatruje kolejnych szans na działanie i wywieranie presji na urzędnikach.

- Na pewno będziemy próbowali teraz ZDiT pociągnąć do odpowiedzialności w prokuraturze - mówi Jarosław Kostrzewa, który podkreśla, że kontrolą Zarządu Dróg i Transportu zajmie się również komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Łodzi.

O komentarz do zapowiedzi lidera LDZ Zmotoryzowanych Łodzian poprosiliśmy Zarząd Dróg i Transportu. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, od razu opublikujemy ją w tym miejscu.

Polecamy: Zmiany w ruchu drogowym. Od 1 czerwca ważne zmiany dla kierowców i pieszych. Zakaz używania telefonu na przejściu

Drogi Łódź. Wielkie remonty w Łodzi za ponad 100 mln złotych w 2021 roku

Przypomnijmy, że po minionej zimie, która nie oszczędzała łódzkich dróg, władze Łodzi zwiększyły nakłady na naprawę ulic na terenie miasta.

- W tym roku na łatanie dziur w naszych drogach mieliśmy kwotę 5 milionów złotych. (…)  Stan naszych dróg wymaga silniejszej interwencji  - pani prezydent bardzo zależy na tym aby łodzianie wyraźnie zauważyli poprawę jakości nawierzchni na naszych drogach. Pani prezydent podjęła decyzję, że do obecnie figurujących w budżecie 5 mln zł na naprawę dróg, dołoży kolejne 10 milionów złotych – mówił Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

Z "Planu dla Osiedli" magistrat postanowił wydać jeszcze 40 mln złotych - na remonty zgłaszane przez mieszkańców. Dzięki dodatkowym środkom wyremontowanych zostanie prawie 20 ulic wcześniej niezaplanowanych do realizacji w tym roku.

Wśród nich znalazły się ulice: Żeligowskiego, Żubardzka, Obywatleska, Strzelców Kaniowskich, Junacka, Chałubińskiego, Taternicza, Kolorowa, Ogińskiego, Porazińskiej, Zajączkowskiego, Liściasta, Wiadukt Dąbrowskiego, Kasprzaka, Jaracza, 6-go Sierpnia, Struga, Sienkiewicza, Jaskrowa, Piłkarska, Kolarska, Hyrna. Wojska Polskiego, Traktorowa wraz z rondem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy