Reklama

Reklama

Drogi nie ma i jeszcze nie będzie. Opóźnienia w inwestycji na Zgierskiej i Zachodniej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drogi nie ma i jeszcze nie będzie. Opóźnienia w inwestycji na Zgierskiej i Zachodniej  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Droga rowerowa budowana wzdłuż ulic Zgierskiej i Zachodniej wciąż nie została ukończona, choć pierwotny termin oddaniu jej do użytku przypadał na 30 kwietnia 2019 roku. Dlaczego kolejna inwestycja drogowa w Łodzi zalicza tak poważne opóźnienie? 

Reklama

Radny Bartłomiej Dyba-Bojarski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, złożył interpelację w sprawie przeciągających się prac przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ulic Zgierskiej i Zachodniej. Zwrócił on uwagę na znaczne przekroczenie terminu oddania drogi do użytku oraz na niskie tempo prac przy tej inwestycji.

Droga, która ma połączyć Radogoszcz z Manufakturą, jest w tej chwili największą rowerową inwestycją w mieście. Jej koszt szacuje się na 7,6 mln złotych. Wybudowanie 3,5 km odcinka ścieżki, wymiana nawierzchni chodników oraz zasadzenie drzew i krzewów miało zakończyć się 30 kwietnia 2019 roku. Po ponad 6 miesiącach opóźnienia końca prac nadal nie widać, a miasto nie podaje nawet przybliżonego terminu ukończenia inwestycji.

Dlaczego kolejny infrastrukturalny projekt drogowy w Łodzi zalicza tak poważne opóźnienie?

Według odpowiedzi udzielonej radnemu przez wiceprezydenta Adama Wieczorka, powodem są nie tylko opieszałość wykonawcy, ale także “liczne, nieprzewidziane kolizje z sieciami infrastruktury”. Kolizje te wymuszają korekty w projekcie drogi, a to wydłuża czas realizacji zadania. Dodatkowo, w odpowiedzi na interpelację zwrócono jeszcze uwagę na “wystąpienie nieprzewidzianych kolizji i dodatkowych robót”, które również znacząco wydłużyły termin oddania projektu do użytku. Jakie to kolizje i dodatkowe roboty, wiceprezydent jednak nie precyzuje.

Równocześnie zgodnie z odpowiedzią wiceprezydenta, miasto wielokrotnie upominało wykonawcę robót, a nawet nakładało kary przewidziane w umowie.

Jak zaznacza wiceprezydent, miasto jest zmuszone do nanoszenia poprawek w projekcie przedsięwzięcia. Skorygowanie dokumentacji projektowej, odbywające się w ramach gwarancji umowy zawartej z projektantem drogi rowerowej, jest konieczne do kontynuowania procesu budowy ścieżki.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy inwestycja zostanie ukończona. Odpowiedź na zapytanie radnego nie zawiera żadnej sugestii, a propos terminu oddania drogi do użytku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy