Reklama

Reklama

Drzewa Łódź. Nie będzie wycinki 42 drzew na Radogoszczu! Mieszkańcy osiągnęli swój cel

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drzewa Łódź. Nie będzie wycinki 42 drzew na Radogoszczu! Mieszkańcy osiągnęli swój cel - Zdjęcie główne

Sukces mieszkańców Radogoszcza! 42 drzewa zostaną na swoim dawnym miejscu (fot. materiały mieszkańców osiedla) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Drzewa Łódź. Mieszkańcy osiedla Radogoszcz odnieśli ogromny sukces. Udało się odwieść prezesa spółdzielni od pomysłu wycinki 42 drzew, by zrobić miejsce na wybudowanie 120 garaży. Ponadto, trwają rozmowy na temat odpowiedniego zagospodarowania zielonego terenu w taki sposób, by lepiej mógł przysłużyć się lokalnej społeczności.  

Reklama

Drzewa Łódź. Sprzeciw mieszkańców Radogoszcza przyniósł efekty – 42 drzewa zostaną na swoim miejscu

!reklama!

Jak pisaliśmy dwa dni temu, mieszkańcy sprzeciwili się planom prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Radogoszcz-Zachód”. Spółdzielnia poinformowała o planach usunięcia 42 drzew z działki, oddzielającej osiedle od ruchliwej ulicy. W miejscu usuniętych drzew zaplanowano wybudowanie 120 garaży.

Dzięki niezwykłej mobilizacji mieszkańców i zebrania 840 podpisów pod petycją w sprawie ratowania zagrożonych wycinką drzew, lokalnej społeczności udało się osiągnąć cel. Około godziny 17:00, pierwszego lipca doszło do spotkania czterech członkiń Spółdzielni z prezesem zarządu Spółdzielni „Radogoszcz-Zachód”.

- Jak zrelacjonowały nasze przedstawicielki, które brały udział w spotkaniu, pan prezes w pierwszym zdaniu powiedział, że rezygnuje z planów budowy garaży. Zaznaczył, że chciał, by o rezygnazji z planów mieszkańcy dowiedzieli się jako pierwsi. Później przez chwilę rozmawiano jeszcze na temat dalszych losów tego skweru, ponieważ mieszkańcy widzieliby to miejsce bardziej zadbane – nikt od lat nie wykasza w tym rejonie trawy, nie sprząta śmieć oprócz incydentalnych, lokalnych akcji. Pan prezes powiedział, że jest „na tak”, by ten teren zagospodarować. mówiła Karolina Ojrzańska- Stasiak, jedna z zaangażowanych w akcję mieszkanek osiedla.

W tej chwili pomysł zagospodarowania zieleni zostanie przekazany radzie nadzorczej osiedla, która zdecyduje o przeznaczeniu środków na ten cel. Osiedlowa delegacja ma zamiar wziąć udział w posiedzeniu rady – mieszkańcy chcą, by na tym terenie zostały poszerzone alejki czy pojawiły się kosze na śmieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy