Reklama

Duże zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Od kiedy wrócą wakacyjne połączenia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PKP PLK/Izabela Miernikiewicz

Duże zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Od kiedy wrócą wakacyjne połączenia? - Zdjęcie główne

Duże zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Od kiedy wrócą wakacyjne połączenia? | foto PKP PLK/Izabela Miernikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ma być łatwiej i szybciej. Już niebawem, w kolejowym rozkładzie jazdy, pojawi się więcej połączeń, którymi będziemy mogli dojechać bezpośrednio na wakacje. Które relacje wrócą?

Choć rozkład jazdy na kolei zmienia się raz w roku, to jego korekty są kilkumiesięczne. Wszystko przez prowadzone remonty, które wymagają tymczasowych zamknięć torów i szlaków kolejowych. Niektóre remonty, które są prowadzone już od wielu lat, mają się niebawem zakończyć, są jednak też takie, które finał prac mogą dopiero za kilka i kilkanaście miesięcy. 

W naszym regionie jednymi z najważniejszych inwestycji kolejowych była modernizacja stacji Łódź Kaliska, która już zakończyła, a wkrótce remont ma także przejść budynek dworca. PKP zapowiada, że przygotowuje się także do zakończenia prac w Kutnie i na linii kolejowej E20, łączącej Poznań z Warszawą.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewniają sprawne przejazdy przez stację Kutno. Przepustowość stacji zwiększy się po zakończeniu w tym roku prac na trasie między Warszawą a Poznaniem. Większe możliwości obsługi pociągów zapewnia już zmodernizowana stacja Łódź Kaliska

- mówi Rafał Wilgusiak, Biuro Prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ostatnim czasie sporo się także mówi o nocnych połączeniach kolejowych, które są wyjątkowo ubogie dla wszystkich łódzkich stacji. Obecnie jedynym połączeniem jest TLK „Uznam” z Warszawy do Świnoujścia, wkrótce ma jednak zniknąć.

Korekta rozkładu jazdy na kolei. Jak pojadą pociągi przez Łódź?

PKP Intercity informuje, że nocne połączenia kolejowe przez Łódź są możliwe, ale większe plany będą dopiero, jak ukończone zostanie tzw. łódzkie metro, czyli tunel łączący stacje Łódź Kaliska z dworcem Łódź Fabryczna.

- Spółka prowadzi analizy frekwencji w pociągach, m.in. dla połączenia realizowanego przez TLK Uznam. Nie wykluczamy uruchomienia w przyszłości połączeń nocnych obsługujących Łódź, szczególnie biorąc pod uwagę zakończenie budowy tunelu.

- informuje portal TuLodz.pl Justyna Moskalewicz – Aderek, Biuro Prasowe PKP Intercity

Otwarcie tunelu pozwoli także, aby stacja Łódź Kaliska zyskała na znaczeniu.

- Nie ma planów, do czasu otwarcia tunelu, by pociągi kursujące w osi Warszawa – Wrocław zajeżdżały do Łodzi Kaliskiej na zmianę czoła.

- dodaje PKP Intercity.

PKP Intercity podkreśla, że Łódź może liczyć na nowe połączenie kolejowe w nocy, już od czerwca br.

- Przypominamy, że przez Łódź od 24 czerwca będzie kursował sezonowy pociąg IC Bursztyn relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków.

- mówi Justyna Moskalewicz – Aderek.

Chodzi o pociąg IC „Bursztyn”, który od 24 czerwca do 3 września 2023 będzie kursować na odcinku Kraków – Kołobrzeg.

PKP Intercity uruchomi nowe połączenie kolejowe przez Łódź Widzew

Połączenie to umożliwi dojazd z Łodzi, w godzinach nocnych, do nadmorskiego kurortu, po drodze przejeżdżając przez stacje Bydgoszcz Główna, Nakło nad Notecią, Wyrzysk, Osiek, Piła Główna, Szczecinek i Białogard. Pociąg ze stacji Łódź Widzew odjedzie o godzinie 1:24, a do Kołobrzegu dotrze kilka minut przed 9. rano.

W drodze powrotnej będzie możliwe połączenie o godzinie 21:08 z Kołobrzegu i na 4:06 w Łodzi.

Dla podróżnych, którzy panują wyjazdy pociągiem, ale o wcześniejsze porze niż 1:24 wcześniejszą alternatywą jest IC „Słupia”.

Od 16 czerwca do 8 grudnia 2023 będzie łączyć stację Łódź Kaliska z Kołobrzegiem. Ze stacji Łódź Widzew pociągiem odjedzie o godzinie 22:02, o 23:22 zatrzyma się na stacji Warszawa Centralna, a następnie przez Gdańsk, Sopot i Gdynię dotrze na godzinę 7:14, także do Kołobrzegu.

Najbliższa korekta rozkładu jazdy nastąpi 11 czerwca 2023 r., a PKP apeluje, aby przez każdą podróżą i każdym odjazdem pociągu sprawdzić, czy nie nastąpiły zmiany w kursowaniu pociągów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy