Reklama

Reklama

Dwie starsze łodzianki straciły 248 000 zł. Policja apeluje do seniorów: NIE UFAJCIE OBCYM

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dwie starsze łodzianki straciły 248 000 zł. Policja apeluje do seniorów: NIE UFAJCIE OBCYM - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz złotą biżuterię w dniu 19.02.2020 roku straciły starsze mieszkanki Łodzi z dzielnicy Polesie i Bałut. Kobiety uległy przestępcom podającym się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Zostały oszukane na łączną kwotę 248 000 zł.

Reklama

Łódzka policja, za pośrednictwem mediów, ostrzega:

W naszym mieście przestępcy podający się za policjantów próbują wyłudzić i wyłudzają pieniądze od osób starszych. Każdego dnia seniorzy są narażani na ten proceder. Ryzykują utratę dorobku i oszczędności całego swojego życia. Wielu z oszukanych otwiera oczy dopiero po fakcie.

Dlatego apelujemy o ogromną ostrożności i ograniczone zaufanie w kontaktach z osobami o obcymi. Przestępcy kontaktują się telefonicznie i umiejętnie prowadząc rozmowę próbują zasugerować, iż należy niezwłocznie wypłacić duże sumy pieniędzy i przekazać pośrednikowi bądź złożyć pieniądze lub wyrzucić w odosobnionym miejscu. 

PAMIĘTAJ:

Jeśli masz przypuszczenia, że dzwoniący to oszuści, zachowaj spokój, rozłącz się i wykonaj telefon na nr alarmowy 112 powiadamiając policję - żadne zgłoszenie nie pozostanie bez reakcji.

Powiadom o przypuszczeniach kogoś bliskiego.

Nie wydawaj pieniędzy obcym pod żadnym pozorem.

Nie podawaj osobom obcym informacji o swoich oszczędnościach, miejscach ich przechowywania.

Uważaj na podstępne działania, nie daj się zmanipulować, zwieść, przekonać przestępcom udającym policjantów, prokuratorów, itp.

Ostrzegaj innych o zagrożeniu!

źródło: KMP w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy