Reklama

Reklama

Dziedziniec Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego pięknieje [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prace nad modernizacją historycznego budynku przy Placu Wolności 14 trwają. Działania idą zgodnie z harmonogramem. Zakończono roboty rozbiórkowe budynków objętych modernizacją, a roboty budowlane osiągają wyższy stopień zaawansowania. Jest to dobry moment, aby uroczyście podkreślić znaczenie i charakter inwestycji poprzez wmurowanie aktu erekcyjnego.

28 czerwca o godzinie 14.00 na dziedzińcu muzeum wmurowany został akt erekcyjny. Dyrekcja oraz pracownicy muzeum  upamiętnili  w ten sposób inwestycję, która jest największą dotyczącą placówki od początku jej działalności i zostawić ślad dla przyszłych pokoleń. Podczas wydarzenia nastąpiło odczytanie aktu i podpisanie go przez zaproszonych gości. Następnie dokument został wmurowany w budynku „B” na dziedzińcu muzeum.

- Zakończone prace fundamentowe wyznaczające prostą drogę do szybszego postępu prac, to dobry moment na podkreślenie wagi inwestycji poprzez symboliczne wmurowanie aktu erekcyjnego. Ten fakt daje nam gwarancję, że już nie ma odwrotu. W ważnych budynkach użyteczności publicznej wmurowanie aktu erekcyjnego ma z reguły miejsce na etapie stawiania fundamentów, a Muzeum niewątpliwie jest swego rodzaju świątynią naszego czasu, całego, choć nie tylko, regionu  – mówi prof. dr hab. Ryszard Grygiel, Dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Projekt unijny zakończy się w czerwcu 2020 roku (prace budowlane w marcu 2020 roku). Powierzchnia Muzeum przeznaczona na cele kulturalne zwiększy się aż o 180%. W ramach projektu zostanie zakupione również wyposażenie magazynów studyjnych i Działu Konserwacji.

Projekt „Modernizacja budynków „B”, „D”, „E” i pomieszczeń wraz z dziedzińcem Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi” realizowany jest ze środków Funduszy Europejskich dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy