Reklama

Reklama

Dzień Dziecka w Łodzi. Jakie miejsca w Łodzi przygotowują atrakcje z okazji Dnia Dziecka?

Opublikowano: czw, 27 maj 2021 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dzień Dziecka w Łodzi. Jak spędzić dzień dziecka w Łodzi? Jakie atrakcje przygotowano dla dzieci w Łodzi? Gdzie iść z dziećmi w weekend? Spieszymy z odpowiedzią. Wiele miejskich instytucji postanowiło uczcić jedno z najbardziej wyjątkowych świąt w roku. W bogatym harmonogramie atrakcji znalazły się interaktywne wystawy, twórcze warsztaty, gry, spektakle i wiele więcej.

Dzień dziecka w Łodzi. Jakie łódzkie instytucje przygotowały niespodziankę dla dzieci?

!reklama!

Dzień Dziecka w Łodzi. Centrum Nauki i Techniki EC1

Bomby nasienne, sadzenie roślin i urządzanie wielkiego domku dla… owadów – wspólnie tworzymy do naprawiania świata!

29-30.05.2021 - Bzyczący Weekend w Centrum Nauki i Techniki EC1

W Centrum Nauki i Techniki EC1 organizatorzy mają świadomość, że żywiołem dzieci jest zabawa. Jeżeli zatem przekazywać wiedzę i uczyć o tym, jak ważne są w naszym życiu owady zapylające oraz jak my możemy im pomóc albo jakie skutki niesie za sobą znikanie zielonych, czynnych biologicznie terenów, to tylko we wciągającej, wesołej formie. Co ciekawe, dzieci wykorzystają do tego proste, łatwo dostępne składniki! Bomby nasienne, nasiona, doniczki - to nasze narzędzia do ratowania planety.

Zielony Dzień Dziecka w Centrum Nauki i Techniki EC1. Na młodszych odbiorców czekają stoiska plastyczne, warsztaty, podczas których opowiemy o owadach i ich roli oraz własnoręcznie zrobimy ich modele. Dowiemy się jak pomagać przyrodzie tworząc bomby nasienne i sadząc rośliny. Zbudujemy wspólnie duży domek dla owadów!

Na dzieci czekają także wystawy stałe – fascynująca podróż przez dzieje cywilizacji. Od hałdy węgla aż po lot w kosmos. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość przetwarzania energii, najważniejsze odkrycia i wynalazki - wszystko to na wyciągnięcie ręki. Interaktywne i multimedialne.

Polecamy: Egzamin ósmoklasisty 2021 Łódź. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi obawiali się „Dziadów” i „Balladyny” [zdjęcia]

Dzień Dziecka w Łodzi. Teatr Pinokio

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - premiera

Pokaz przedpremierowy: 30 maja, premiera 1 czerwca o godz. 16:00.

Kto powiedział, że skarpetki mają być do pary... Bo skarpetki się rozparowują. One się nie gubią, ale rozchodzą. Jedna sobie gdzieś wędruje, a druga też, ale gdzie indziej. Skarpetki znikają po wrzuceniu do pralki. To fakt, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Tak się dzieje w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Dzień Dziecka w Łodzi. Teatr Arlekin

Calineczka – premiera

Pokaz premierowy: 29 maja, o godz. 17:00.

Przedstawienie „Calineczka” inspirowane jest znaną baśnią Hansa Christiana Andersena. Nasza historia o dziewczynce, która po uprowadzeniu przez ropuchę z domu rodzinnego, spotyka na swojej drodze rozmaite zwierzęta, od których otrzymuje pomoc lub którym sama pomaga, podąża za tropami i tekstem autora, odnajdując w nim wiele aktualnych sensów. To swoista współczesna dziecięca „baśń drogi”, dająca dziecku przeżyć rozmaite przygody, wiodąc je przez trudne etapy jego dorastania.

Bo to właśnie dorastanie jest głównym motywem naszej „Calineczki”. Przedstawienia, które rodzicom chce pokazać ważność etapu przemiany dziecka i skierować ich uważność na ten cudowny proces, a dzieci chce wspierać w odkrywaniu swojej tożsamości, pokazać im siłę własnego zdania i wskazać wartość podejmowania poszukiwań drzemiących w nich samych mocy.

Dzień Dziecka w Łodzi. Teatr Nowy

Spektakl dla całych rodzin pt. „My, psy” – 30 maja  godz. 16.00 Duża Scena.

Sztuka My, psy jest pierwszym utworem scenicznym napisanym przez Henia Psa, wybitnego artystę estradowego, tenora dramatycznego, jednego z najprzystojniejszych kundli średniego pokolenia. Warszawiak z pochodzenia, z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi Henio Pies związany jest od pięciu sezonów. Zagrał w trzech przedstawieniach. Wielokrotnie wyróżniany – za rolę Psa Jipa w spektaklu Doktor Dolittle i przyjaciele otrzymał m.in. Nagrodę im. Psa Kazimierza Dejmka oraz „Złotą Parówkę”. Z powodzeniem kieruje ogródkiem przy Teatrze Nowym (od strony ulicy Zachodniej).

Przykładny mąż i ojciec. To Alfowi (syn) wkrótce zamierza przekazać swoje role sceniczne (Kończę z aktorstwem. Od kiedy moje powieści „Lato w Zagaju” i „Czapka Admirała Yamamoto” odniosły tak wielki sukces, musiałem zdecydować, co dalej. I cóż, mam nadzieję, że fani mego aktorstwa wybaczą, ale zamierzam całkowicie poświęcić się literaturze). Mieszka ze swoimi gospodarzami – pianistką Leną Ledoff i aktorem Przemysławem Dąbrowskim we wsi Zagaj na granicy Wielkopolski i Łódzkiego.

Polecamy: Ranking liceów w Łodzi i regionie. Najlepsze szkoły średnie w Łódzkiem [top 10]

Dzień Dziecka w Łodzi. Muzeum Miasta Łodzi

Dzień Dziecka z Muzeum Miasta Łodzi

Miejsce: Pałacowa bawialnia

Cieplejsze dni zachęcają do wycieczek, zabaw i eskapad w rodzinnym gronie. Specjalnie dla naszych najmłodszych gości Muzeum Miasta Łodzi przygotowało wyjątkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka, który w naszym muzeum świętować będziemy przez cały tydzień. W tym dniu przy zakupie specjalnego biletu dla dzieci w kasie muzeum będzie można pobrać zestaw edukacyjny, który pozwoli w kreatywny i emocjonujący sposób zwiedzić przestrzenie Pałacu Izraela Poznańskiego, odkrywając sekrety dawnych gier i zabaw.

Dzień Dziecka w Łodzi. Muzeum Kinematografii

30.05.2021 • g. 13.00 - 16.00 Muzeum Kinematografii w ZOO
Spotkania z edukatorami muzealnymi na terenie łódzkiego ogrodu zoologicznego. W programie prezentacja unikalnych obiektów z muzealnej kolekcji - autentycznych zabawek optycznych, którymi bawiły się dzieci w XIX wieku. 

01.06.2021 • g. 12.00  Mały Kinematograf
Warsztaty online dla dzieci w wieku 3-7 lat. W programie spotkanie z książką "Tańcz, Córko Księżyca".
FB Muzeum Kinematografii w Łodzi

sprawdź również: EC1 w Łodzi. Dzień dziecka w EC1. Wśród atrakcji pokazy w Planetarium, kreatywne warsztaty i wystawy [zdjęcia]

Dzień Dziecka w Łodzi. Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Dyzio z Bałut - dzieci "ziemi obiecanej" - film

1 czerwca

Dyzio z Bałut - dzieci "ziemi obiecanej" - film edukacyjny przygotowany przez Muzeum i prezentowany na serwisach społecznościowych. Dyzio - ciekawski chłopiec opowie o realiach życia dzieci w Łodzi na przestrzeni wieków.

Dzień Dziecka w Łodzi. Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Oddział Martyrologii Radogoszcz

Dzień dziecka, Rodzinny Radogoszcz - Radogoskie gry wojenne

30 maja

"Rodzinny Radogoszcz - Radogoskie gry wojenne"

godz.11:00

godz. 13:00

Na uczestników czekać będą: gra planszowa, gra karciana, gra memory.

Dzień Dziecka w Łodzi. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

1 czerwca (wtorek)

Warsztaty związane z instalacją "Marzenie" Abramka Koplowicza.

Miejsce: Park Ocalałych.

Warsztaty to rozmowy o potędze marzeń. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat. Są bezpłatne. Obowiązują zapisy.

Dzień Dziecka w Łodzi. Ośrodek Kultury Górna

  • Dzień Dziecka na Olechowie
30 maja, godz. 11:00

Piknik artystyczny, na którym oprócz szeregu atrakcji związanych z tańcem i sztukami plastycznymi, będzie można nabyć uwielbiane przez rodziców i dzieci - książki "Każdy w Łodzi skwerek a Staś wróbelek". W związku z promocją książki planujemy także czytania performatywne dla dzieci w ramach wspólnego świętowania.

  • Stacja Księży Młyn - Targ Staroci, Rękodzieła I Sztuki Użytkowej

30 maja, godz. 12:00 – 16:00

Jesteśmy partnerem Fundacji Przędzalnia Sztuki i wspólnie organizujemy kolejny Targ Staroci na Kocim Szlaku. W ramach obchodów Dnia Dziecka odpowiadamy za artystyczną strefę relaksu i zabawy i w tej edycji przygotowaliśmy pełen wachlarz bezpłatnych warsztatów twórczych – od malowania na sztalugach, po warsztaty cyrkowe oraz nastrojowy koncert Mateusza Trandy, naszego instruktora gry na gitarze.

  • Dzień Dziecka w Parku Poniatowskiego

6 czerwca 2021 g. 14:00-17:00

Włączyliśmy się w akcję Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani i wspólnie organizujemy wakacyjny piknik artystyczny w Parku Poniatowskiego.

Atrakcje: animacje cyrkowe, malowanie na sztalugach, warsztaty "Rzeźba w Parku", animacje teatralno -improwizacyjne.

czytaj także: Brak pomysłu na Dzień Dziecka? Sprawdź propozycję łódzkiego zoo

Dzień Dziecka w Łodzi. Fabryka Sztuki

Dzień Dziecka na Abramce

1 czerwca, godz. 15.00- 20.00 

Z okazji Dnia Dziecka Fabryka Sztuki zaprasza wszystkich mieszkańców do spędzenia rodzinno-sąsiedzkiego popołudnia w Pasażu Abramowskiego.

W programie liczne atrakcje, między innymi: labirynt sensoryczny, warsztaty kulinarne, krav maga, warsztaty muzyczne, punkt relaksu i czytelnia. Ponadto przegląd zdjęć z niezapomnianego Abramka Fest w 2013 roku, wata cukrowa i stoisko z prezentami.

Dzień Dziecka w Łodzi. Plenerowy Dzień Dziecka

30 maja, godz. 11.00 – 15.00 –– Park na Młynku. Współpraca przy realizacji wydarzenia. Organizator:  Filia CKM „Klub Dąbrowa” i Rada Osiedla Chojny- Dąbrowa

Zabawy z łódzkiego podwórka

1 czerwca, godz. 10.00

Z okazji Dnia Dziecka opowiemy o zabawach podpórkowych z dawnych lat. Jak bawimy się w kapsle, Baba Jaga patrzy, czy w szczura? O tych i innych aktywnościach na świeżym powietrzu opowie nasza młoda przewodniczka, inspirując do wyjścia z domu wraz z przyjaciółmi i spędzenia kreatywnie czasu. Propozycja online – Zapraszamy na https://pl-pl.facebook.com/ckmlodz

Dzień Dziecka w Łodzi. Bałucki Ośrodek Kultury

Co dźwięczy w trawie i mieszka w drzewach - plenerowa akcja plastyczna, działania teatralne, zabawy animacyjne

30 maja

Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprasza na Dzień Dziecka, pt. „Co dźwięczy w trawie i mieszka w drzewach". Jest to plenerowa akcja plastyczna oraz działania teatralne i zabawy animacyjne dla dzieci oraz ich rodziców. Zapraszamy w godzinach 11:00-14:00 do Parku im. Adama Mickiewicza w Łodzi.

Dzień Dziecka w Łodzi. Dzień Dziecka z BOK

29 maja godz. 11.00-17.00

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka – stoiska, animacje, występy, koncert szant zespołu Męski Punkt Widzenia

Miejsce: OT Wyspa Kultury, u. Stawowa 28

Ośrodek Terenowy "Wyspa Kultury" Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprasza w dniu 29 maja w godzinach 11.00-17.00 na wydarzenie plenerowe z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się na terenie Ośrodka, przy nul. Stawowej 28. Na dzieci i ich rodziny czeka mnóstwo atrakcji: występy artystyczne, animacje, gry i zabawy. Ze sceny popłyną szanty w wykonaniu zespołu „Męski punkt widzenia”. 

Program imprezy plenerowej w dn. 29.05.21 Wyspa Kultury; Godz.  11.00-17.00

I Estrada 11.00 - 17.00

11.00- 11.10 - Początek imprezy - powitanie

11.10- 11.30 - Zespół taneczny Radogoszcz Zachód (uczestnicy zajęć OT Wyspa Kultury)

11.30 – 11.45 - Weronika Grzegorczyk -  CEK Na Żubardzkiej

11.45-  12.00 -  Anna Wilkońska - wokal – CEK Na Żubardzkiej

12.00- 12.30 - Teatr 25 godziny – junior - etiudy teatralne - CEK Na Żubardzkiej 

12.30 - 13.00 - Studio Tańca Antoniny Jakubowskiej

13.00- 13.30 – Escola Popular - Pokaz gry na bębnach brazylijskich

13.30 – 14.00 – Sceniczni - pokazy artystyczne Daniel Jakubczyk  

14.00- 14.40 -  Koncert zespołu Medley Group - CEK Na Żubardzkie

14.30- 15.00 – Sceniczni - pokazy artystyczne Daniel Jakubczyk  

15.00- 15.40 - Występ zespołu - Kiki Dance - CEK Na Żubardzkiej

15.40 - 16.00 –Teatr Na Głowie - Impro Bajki bez okładki

16.00 – 16.20 - Studio wokalne Melange,  Mały Big Band- prezentacje muzyczne (CT Lutnia)

16.20 – 17.00 - Koncert zespołu  Męski Punkt Widzenia - Szanty 

16.50- 17.00 - Zakończenie

 II Animacje i warsztaty w terenie - w godz. 12.00- 16.00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.