Reklama

Reklama

Dziesięć lat Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja!

Opublikowano: sob, 10 sie 2019 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Coraz bliżej do Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Minęło już 10 lat!

Dziesięć lat Kamery Akcji!

Organizatorzy zdradzili już pierwsze szczegóły jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który rozpocznie się w Szkole Filmowej w Łodzi 17 października i potrwa 4 dni - do 20 października 2019 r. Wystartowały też nabory do konkursów i przedsprzedaż karnetów.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja zwracał uwagę na trendy w kinematografii już od pierwszej edycji, wskazując drogę przyszłym krytykom filmowym. Reaguje szybko na zmieniającą się branżę, zapraszając widzów do gorących dyskusji.

- Podczas dziesiątej edycji nie będzie inaczej. Symbolem jubileuszowej odsłony festiwalu jest kompas, szczęśliwy talizman, zwiastujący długą i pełną przygód wędrówkę. W taką filmową podróż po raz kolejny zostaną porwani widzowie Kamery Akcji - zapewnia Malwina Czajka, współorganizatorka FKA. 

Minione 10 lat festiwalu, to dekada gwałtownych zmian w krytyce filmowej. Jaki zatem jest kurs na przyszłość? Odpowiedzi także na to pytanie jak co roku poszukiwać będą zaproszeni goście, najważniejsi krytycy oraz znakomici przedstawiciele branży filmowej. W tegorocznej edycji swój udział potwierdzili już między innymi Michał Oleszczyk i Łukasz Maciejewski.

Powrót do Szkoły Filmowej

Festiwal zagości w kompleksie budynków przy ul. Targowej 61/63, czyli w murach słynnej Szkoły Filmowej w Łodzi po raz drugi. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii wydarzenia, wszystkie karnety festiwalowe wyprzedały się jeszcze przed jego rozpoczęciem, zaś na salach projekcyjnych zbierały się tłumy widzów. Z tego też powodu i w odpowiedzi na sugestie publiczności, ulegnie pewnym zmianom układ Centrum Festiwalowego. Organizatorzy poinformują o nich w najbliższym czasie.

Karnety już w sprzedaży!

Zmianie uległ także sposób sprzedaży karnetów, które można było zamawiać już od 29 lipca 2019.

- Karnet daje możliwość uczestniczenia w czterodniowej uczcie kina, podczas której widzowie mogą wybierać spośród tytułów z Cannes, Wenecji czy Berlinale. Nie zabraknie głośnych pozycji z ostatnich lat, a także interesujących filmowych odkryć. W programie znajdzie się blisko 50 filmów docenionych przez krytyków na najważniejszych festiwalach. Podczas FKA odbędą się także panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania - wymienia dyrektor festiwalu, Przemysław Glajzner.

W tym roku, także po raz pierwszy, uruchomione zostały dwa etapy dystrybucji karnetów. W przedsprzedaży, która będzie trwała do 15 września i w regularnej sprzedaży, która rozpocznie się 16 września. Liczba karnetów jest ograniczona.

Wystartowały już nabory do konkursów

Konkurs Krytyk Pisze – to okazja, aby mogli już po raz kolejny rywalizować ze sobą młodzi krytycy filmowi, których teksty o tematyce filmowej będą oceniały dwa zespoły jurorskie - Jury Krytyków oraz Jury Twórców. To także jedyny konkurs, w którym filmowcy oceniają pracę przyszłych dziennikarzy. Nabór zgłoszeń do 17 września 2019.

Konkurs Etiud i Animacji z kolei, dedykowany jest twórcom filmów krótkometrażowych do 30 minut. W konkursie tym nabór zgłoszeń trwa nieco krócej, bo do 8 września 2019.

Warto także wziąć udział w nowej odsłonie konkursu Krytyk Mówi, w ramach którego, od 10. edycji FKA, już corocznie nagradzane będą najlepsze internetowe audycje audiowizualne o tematyce filmowej. Zatem uczestnicy festiwalu mogą zgłaszać swoje ulubione vlogi, wideo-eseje i wywiady.

10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja
17-20 października 2019

Centrum Festiwalowe:
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa,
Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera
Łódź, ul. Targowa 61/63

Strona internetowa:
kameraakcja.com.pl

Facebook:
facebook.com/kameraakcja

Instagram:
instagram.com/festiwalkameraakcja


Źródło: FKSF Kamera Akcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.