Reklama

„Dziś telefon - dziś wizyta” W tej poradni nie czeka się na lekarza. Przyjmie też 2 tys. nowych pacjentów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowe gabinety lekarzy, położnej, pielęgniarki, nowa rejestracja - poradnia przy ul. Odrzańskiej 29 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego Górna, w której leczy się 5 tysięcy łodzian otworzyła się po kapitalnej modernizacji. Przychodnia jest też gotowa, żeby zapisać 2000 kolejnych pacjentów. Bez czekania i kolejek: dziś przychodzisz - dziś przyjmuje cię lekarz.

- Zakres modernizacji, jakie przeszła poradnia w tej części, w której przyjmują lekarze pierwszego kontaktu pozwala nam twierdzić, że jest jak nowa. Wyremontowane gabinety lekarskie, położnej, pielęgniarski, sanitariaty, nową rejestrację z nowym wyposażeniem pomieszczeń - to zobaczymy na pierwszy rzut oka. Ale to efekt wizualny. Ten poprzedzony był m.in. kompletną wymianą instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacji. Wartość tej inwestycji to ok. 370 tys. zł.

 !reklama!

Ale warto podkreślić, że ta inwestycja jest kolejną w poradni przy ul. Odrzańskiej - w ubiegłym roku remont, za ponad 300 tys. - przeszła, sąsiadująca z poradnią dla dorosłych - przychodnia dla dzieci. A wcześniej wartą 1,5 mln zł termomodernizację - zarówno w środku, z wymianą źródła ciepła, jak i na zewnątrz. Bardzo estetycznej, nowej, białej elewacji trudno nie zauważyć - mówi Robert Kowalik, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej UMŁ.

Ale remontu nie wykonuje się dla samej wartości estetycznej. Miejskie Centrum Medyczne zrobiło go dla pacjentów. Zarówno tych 5 tysięcy, których już tutaj przyjmuje - jak i dla nowych.

- Poradnia jest gotowa, by przyjąć, nawet 2000 nowych pacjentów. Lekarze rodzinni i pediatrzy czekają od godz. 8 do 18. W naszej poradni nie czeka się na wizytę. Dziś telefon - dziś wizyta u lekarza. Oraz możliwość zrobienia na miejscu badań laboratoryjnych - dodaje Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM Górna.

Miejskie poradnie zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Najchętniej umawiają wizytę telefonicznie, ale na konkretną godzinę, by po pierwsze, dla dobra wszystkich ograniczyć wizyty w poradniach, ale też zapewnić komfort dla pacjenta (nie stoi w żadnej kolejce pod gabinetem).

- Przed wejściem do poradni: sprawdzamy temperaturę, dezynfekujemy ręce, dajemy ankietę epidemiologiczną do wypełnienia, sprawdzamy, czy pacjenta ma maseczkę na twarzy. W razie obawy, że mamy u siebie pacjenta z covid - mamy do dyspozycji izolatkę - podkreśla dyrektor Iwańczyk.

Dr Michał Wierzchoń, lekarz pierwszego kontaktu, kierownik poradni przy ul. Odrzańskiej 29 dodaje, że pacjenci doceniają zmianę, jaką przeszła przychodnia.

- Pacjenci czekali na te zmiany, dopytywali o nie, a teraz doceniają. Liczę, że teraz zauważą tę zmianę nowi pacjenci - mówi dr Michał Wierzchoń.

W przychodni przy ul. Odrzańskiej skorzystamy z porady lekarza internisty, pediatry, ginekologa, neurologa oraz otolaryngologa. Działa tu też rehabilitacja.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy