reklama
reklama

E-historia przyszłością zdalnych kierunków na Uniwersytecie Łódzkim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

E-historia przyszłością zdalnych kierunków na Uniwersytecie Łódzkim - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźWypracowane i sprawdzone metody e-learningowe dostępne są nie tylko w dobie koronawirusa na Uniwersytecie Łódzkim. Przykładem takiego rozwiązania jest kierunek e-historia działający od 2018 roku, który dopasowuje się do potrzeb studentów czynnych zawodowo.
reklama

E-historia to kierunek prowadzony przez Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego w trybie zaocznym. Przedmioty przygotowane są z myślą o osobach już aktywnych na rynku pracy, ale jednocześnie odczuwających potrzebę podnoszenia swoich kwalifikacji. Z tego powodu zjazdy odbywają się tylko raz w miesiącu, a pozostałe zajęcia prowadzone są na uczelnianej platformie e-learningowej. Co więcej, kierunek przygotowuje studentów do wykorzystywania cyfrowych narzędzi w przyszłej pracy.

!reklama!

Program kierunku e-historia oferuje klasyczne idee kształcenia historycznego przekazywane za pomocą nowoczesnych platform i narzędzi cyfrowych. Oprócz tradycyjnych nauk studenci zdobywają umiejętności w zakresie webwritingu, e-genealogii i kartografii e-świata, a także tworzenia stron internetowych oraz narzędzi popularyzacji wiedzy historycznej w sieci.

reklama

- Poza praktyczną wiedzą dotyczącą wykorzystywania najnowszych technologii, metoda e-learningu prowadzona na łódzkiej Uczelni posiada szereg innych zalet. Studenci nie muszą dojeżdżać na wszystkie zajęcia, dzięki czemu oferta kierunku jest dostępna dla osób z całej Polski i zagranicy. Większość materiałów potrzebnych na zajęciach jest dostępna online, co wcale jednak nie oznacza, że studenci nie muszą korzystać z bibliotek. Istotna jest tu bowiem nauka korzystania tak ze źródeł dostępnych w otwartym dostępie (artykuły naukowe, źródła archiwalne, mapy, prace monograficzne), jak również umiejętność sprawnego prowadzenia kwerend bibliotecznych. Niewątpliwą zaletą studiowania na kierunku e-learningowym jest także oszczędność czasu. Godziny poświęcone na dojazd na Uczelnię, studenci mogą wykorzystać na zdobywanie wiedzy – mówi prof. Anna Kowalska-Pietrzak.

reklama

XXI wiek to przede wszystkim rewolucja technologiczna, dlatego zajęcia odbywają się w formie online. Taka perspektywa otwiera przed studentami nowe możliwości rozwoju, prowadzenia i popularyzacji badań związanych z kierunkami humanistycznymi. E-historia to tylko część szerokiej platformy inicjatyw prowadzonych przez Uniwersytet Łódzki. Celem jest przede wszystkim popularyzacja nauk humanistycznych i otwierania im nowych, nowoczesnych perspektyw rozwoju.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama