Reklama

Reklama

Ekosystem innowacji w sporcie - Arctic Sport Network w Laponii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ekosystem innowacji w sporcie - Arctic Sport Network w  Laponii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W dniach 30.09.2019-02.10.2029 przedstawiciele Klastra Innowacji dla Sportu VERDE uczestniczyli w kolejnym, trzecim już międzynarodowym wydarzeniu projektu Inno4Sports. Przypomnijmy, że Inno4Sports to projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach inicjatywy Interreg, mający na celu wymianę dobrych praktyk w zakresie promocji innowacji w sporcie pomiędzy 8 partnerami z 6 krajów UE.

Reklama

Tym razem celem wyjazdu była daleka Laponia, gdzie w Rovaniemi gospodarzem był samorząd tego regionu, będący jednocześnie jednym z partnerów projektu.

Tematem przewodnim konferencji było budowanie regionalnej i lokalnej koalicji na rzecz sportu, turystyki i witalności. Region Laponii jest z uwagi na warunki klimatyczne, fińskim liderem w zakresie współpracy interesariuszy tego obszaru, jako że turystyka i sport stanowią jedną z trzech kluczowych gałęzi tamtejszej gospodarki.

Rada Regionu Laponii odgrywa w tym procesie istotną rolę jako animator i koordynator współpracy, budujący platformę współpracy zainteresowanych stron w ramach sieci Arctic Sports Network.

Cechą wyróżniającą lapońskie podejście do tematu, decydującą o jego skuteczności, jest oddolne podejście, polegające na organizowaniu przez region działań partnerów prywatnych w miejsce odgórnego narzucania im strategii i zasad finansowania.

W trakcie konferencji goście zwiedzili też szereg obiektów, służących do amatorskiego i zawodowego uprawiania sportu w Rovaniemi oraz  poza miastem. Celem wizyt były m.in. obiekty narciarskie w miejscowości Pyhä, tamtejszy park narodowy z jego otwartym dostępem dla osób spragnionych aktywnej turystyki oraz centrum sportowe SantaSport w Rovaniemi.

W trakcie sesji planarnych omówiono stan prac nad tzw. planami akcji, czyli zaleceniami dla regionów macierzystych, jakie partnerzy projektu zobowiązani będą przygotować na bazie zaobserwowanych dobrych praktyk.

W wyjeździe, oprócz zespołu VERDE, udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (Departament Polityki Regionalnej, Departament Sportu i Turystyki).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy