Reklama

Ekumeniczna droga krzyżowa przeszła ulicami Łodzi [zdjęcia]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkańcy Łodzi tłumnie wzięli udział w ulicznej modlitwie. Tegoroczna droga krzyżowa odbyła się pod hasłem modlitwy o pokój na Ukrainie.

Setki mieszkańców wyruszyło spod kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Mateusza przy Piotrkowskiej 286 i ulicami Łodzi dotarli do kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża przy ul. Sienkiewicza 38. Na spotkaniu wielu uczestników przyniosło ze sobą świece, a także swoje intencje.

- W 2000 roku, w roku wielkiego jubileuszu Chrześcijaństwa, ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek zaprosił mieszkańców Łodzi do udziału w drodze krzyżowej. Miała się ona odbywać ulicami naszego miasta, zaprosił nie tylko katolików, ale zaprosił wszystkich duchownych z kościołów chrześcijańskich. To było wielkie wydarzenie, i wtedy rozpoczęła się tradycja ekumenicznej drogi krzyżowej.

- mówił ksiądz Tadeusz Weber.

Ekumeniczna droga krzyżowa to wiernych czas, w którym mogą się przygotować do Świąt Wielkiej Nocy

- Dzisiaj znowu chcemy wyruszyć na ulice miasta, aby przeżyć ten wyjątkowy czas kiedy rozważamy mękę naszego pana Jezusa, jego dzieło zbawcze. Chcemy dać świadectwo naszej wiary i naszej wdzięczności za dzieło odkupienia. Chcemy nieść razem krzyż pana Jezusa.

- dodał.

Duchowni podkreślali, jak istotny dla wierzących jest okres przedświąteczny.

- Jest to czas modlitwy, czas rozważania pasji Jezusa Chrystusa, właśnie w tym co jest tak bardzo ważne, byśmy się połączyli, zatrzymali na chwilę, wyciszyli i podążali za zbawcą, który składa swoje życie za każdego człowieka

- mówił ksiądz Michał Makula.

Prawie dwie godziny utrudnień dla pasażerów MPK Łódź

Choć dla uczestników ekumenicznej drogi krzyżowej to wyjątkowy czas, dla kierowców i podróżnych MPK wiązało się to z utrudnieniami. Od godziny 18:40 do 20:30 nastąpiło wstrzymanie ruchu na odcinku Piotrkowska -  Czerwona do ul. Mickiewicza.

Zamknięta, od 21:00 do 21:30, była także ulica Tuwima, od ul. Sienkiewicza do Piotrkowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy