Reklama

„Facebook nie zastąpi przyjaciół, a Google nauczycieli”. Premier na inauguracji roku szkolnego w Łódzkiem [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„Facebook nie zastąpi przyjaciół, a Google nauczycieli”. Premier na inauguracji roku szkolnego w Łódzkiem [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego jest inne niż wcześniejsze. Odbywa się w warunkach trwającej epidemii i obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Po niemal 4 miesiącach zdalnego nauczania i 2 miesiącach wakacji uczniowie wracają do szkół. Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w inauguracjach roku szkolnego w dwóch szkołach podstawowych m.in. w Dalikowie w woj. łódzkim.

Szkoły w dobie epidemii koronawirusa

Premier podkreślił, że ostatnie 6 miesięcy to był wyjątkowy, nietypowy i niespodziewany czas w życiu szkół w całej Polsce, czas nauki zdalnej.

!reklama!

- Nie było żadnego podręcznika, w jaki sposób radzić sobie z tą sytuacją. Jednak wspólnym wysiłkiem nauczycieli, Was - uczniów i rodziców, których cierpliwość była kluczowa, przechodziliśmy przez ten bardzo trudny okres – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zauważył też, że ten czas pokazał młodym ludziom, że Facebook nie zastąpi przyjaciół, a Google nie zastąpi nauczycieli.

- Trzeba ten tradycyjny model nauczania szanować, bo dzięki niemu jesteśmy potem w życiu dorosłym tym, kim jesteśmy – powiedział Premier.

Nowe wyzwania w nowym roku szkolnym

Premier zaapelował o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zależą one od sytuacji epidemicznej w danym powiecie. Ważne jest zachowywanie dystansu, dezynfekcja, determinacja w utrzymaniu wszelkich zaleceń oraz noszenie maseczek.

Bezpieczeństwo uczniów jest zawsze najważniejsze. Obecnie to już nie tylko bezpieczeństwo w szkole czy w drodze do szkoły, ale też bezpieczeństwo sanitarne. To jedno z głównych wyzwań rozpoczynającego się roku szkolnego.

Wsparcie bazy edukacyjnej

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dalikowie były połączone z otwarciem nowo wybudowanej części szkoły. Środki na ten cel zostały przekazane m.in. z budżetu państwa. Unowocześnienie bazy edukacyjnej jest jednym z priorytetów rządu.

- Miałem wielką przyjemność odwiedzić kilka Waszych klas i pracowni: matematyczną fizyczną i  informatyczną i jak przypominam sobie swoją szkołę to myślę, że dzisiaj tu w Dalikowie jest naprawdę całkiem nieźle – powiedział premier Morawiecki.

Upamiętnienie bohaterów historii Polski

W Dalikowie premier nawiązał do przyjęcia przez szkołę im. Powstańców Styczniowych i podziękował za uczczenie pamięci przodków.

Źródło: KPRM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy