Reklama

Reklama

Festiwal Kamera Akcja 2021. Poznajcie szczegółowy program dwunastej edycji!

Opublikowano: pt, 10 wrz 2021 11:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Festiwal Kamera Akcja jak zawsze jesienią zgromadzi wokół siebie miłośników kina z Łodzi i całej Polski. Uczestnicy festiwalu będą mieć okazję wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych i warsztatach z udziałem znakomitych gości. Organizatorzy przygotowali blisko 25 wydarzeń, które czekają na uczestników FKA i projektu „Akcja Edukacja” od 30 września do 7 października.

Reklama

Festiwal Kamera Akcja 2021. Dyskusje bez tematów tabu

!reklama!

Kluczowym elementem każdej edycji FKA są dyskusje i rozmowy skupiające się wokół tematów filmowych i okołofilmowych.  Podczas konferencji prasowej organizatorzy podkreślali, że festiwal jest skierowany do wszystkich - zarówno krytyków filmowych, osób z branży jak i, a może przede wszystkim, do widzów zafascynowanych kinem. 

-Festiwal Kamera Akcja to święto kina, na którym dyskutujemy, bez cenzury, o najbardziej aktualnych tematach filmowych – mówi Przemysław Glajzner, dyrektor FKA.

W dyskusji „Uszanowanko”. O szacunku w branży filmowej uczestniczyć będą koordynatorka intymności Marta Łachacz, która odpowiada za komfort aktorów w czasie realizacji scen zbliżeń, Ewa Brodzka reżyserka obsady m.in. Andrzeja Wajdy, Ewa Puszczyńska producentka „Aidy” czy „Zimnej wojny” oraz Piotr Trojan, który wcielił się w niezwykle wymagającą rolę Tomasza Komendy w „25 lat niewinności...” w reżyserii Jana Holoubka. W sobotę, 2 października od 15:00 do 16:30 w Szkole Filmowej w Łodzi uczestnicy porozmawiają o tym ile trzeba poświęcić dla wizji artystycznej reżysera, jak współpracować w zgodzie ze sobą i innymi. Co tu się kręci? Biopic w natarciu! to z kolei dyskusja o wielkim boomie na filmy biograficzne, które od dekady wysadzają z hukiem box office polskich kin, zostawiając daleko w tyle inne rodzime produkcje. O tym w niedzielę 3 października godz. 15:00-16:30 w Szkole Filmowej w Łodzi.

Polecamy: Anna Maria Jopek z zespołem w łódzkiej Wytwórni. Artystka wystąpi z nowym materiałem!

Festiwal Kamera Akcja 202. Silny głos polskiego kobiecego kina

Organizatorzy festiwalu wiele przestrzeni oddadzą kobietom. Podczas Power speechy kobiet filmu widzowie dowiedzą się o pracach nad „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszki Elbanowskiej opowiedzianej w sposób groteskowy historii dziejącej się w środowisku grup paramilitarnych, obnażającej absurdy naszego wyobrażenia męskości i męstwa. Projekt, który był rozwijany w Atelier Scenariuszowym, „Bungalow Sary” zaprezentuje producentka filmu Krystyna Kantor (“Hiacynt” dla Netflixa) reżyserka Julia Rogowska  i scenarzystka Małgorzata Piłacińska. Swój projekt „IMAGO”, który zdążył już przykuć uwagę zagranicznych mediów przedstawi natomiast jego reżyserka Olga Chajdas, znana z głośnego debiutu . „Nina”.

Sprawdź również: Inauguracja sezonu artystycznego Filharmonii Łódzkiej. Jaki repertuar usłyszymy podczas pierwszego koncertu tej jesieni?

Festiwal Kamera Akcja. Widzowie zobaczą filmy z Cannes i Berlinale

Prócz dyskusji krytycznych z zaproszonymi gośćmi, Festiwal Kamera Akcja to oczywiście wiele seansów najlepszego i najciekawszego kina.

-Filmy z Krytycznych Premier będą prezentowane na największej sali kinowej w Szkole Filmowej w Łodzi oraz online, case study wokół filmów odbędą się w Kinie Szkoły Filmowej, a na mniejszej hali - nasze ulubione tytuły: tegoroczne premiery czy arcydzieła klasycznego kina, które rzadko można zobaczyć na dużym ekranie. - mówi Malwina Czajka, dyrektorka FKA.

Wszystkie dostępne w ramach festiwalu pokazy zostały ujęte w harmonogramie projekcji dostępnym na stronie internetowej festiwalu. W sekcji Krytyczne Premiery zobaczymy nie tylko ogłoszone już wcześniej ,,Titane”, ,,Pleasure”, ,,Mała Mama”, nie zabraknie mocnych tytułów z najważniejszych imprez filmowych na świecie - z Cannes ,,Gagarine” reż. Fanny Liatard, Jeremy Trouilh (stacjonarnie), z Toronto ,,Penguin Bloom” reż. Glendyn Ivin (stacjonarnie), z Wenecji ,,The Man Who Sold His Skin” reż. Kaouther Ben Hania (online), z Berlinale ,,Ballada o białej krowie” reż. Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha (stacjonarnie).

czytaj także: Krzysztof Krawczyk przywołany w sztuce Teatru Powszechnego w Łodzi? Premiera spektaklu „Chciałem być” już wkrótce [zdjęcia]
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.