reklama
reklama

Festiwal Kamera Akcja już wkrótce! Jakie tytuły znalazły się w tegorocznym programie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Festiwal Kamera Akcja już wkrótce! Jakie tytuły znalazły się w tegorocznym programie?  - Zdjęcie główne

Festiwal Kamera Akcja już wkrótce! Jakie tytuły znalazły się w tegorocznym programie? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźTegoroczny program Festiwalu Kamera Akcja kipi od najbardziej intrygujących tytułów filmowych. 95% na Rotten Tomatoes, film z klątwą w tle czy historia nawiązująca do ruchu #MeToo. To nie koniec atrakcji.
reklama

11. Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 15 do 18 października 2020 w Łódzkim Domu Kultury oraz online. 

!reklama!

Na widzów czeka przegląd filmowy angielskiego reżysera Jonathana Glazera, który łączy w swojej twórczości sztukę ze światem komercji – jest autorem reklam m.in. dla Mazdy, Nike czy Guinessa. Jego elektryzujące „Pod skórą” ze Scarlett Johansson zrobiło furorę, zebrało łącznie ponad 130 nagród oraz nominacji i zawładnęło umysłami setek tysięcy kinomanów na całym świecie. Film tak kontrowersyjny i osobliwy, że w wielu krajach (w tym w Polsce) nie znalazł się w regularnej dystrybucji. Podczas FKA zaprezentowany zostanie również wcześniejszy film reżysera „Sexy Beast” oraz wybór teledysków do utworów Massive Attack czy Radiohead. Przegląd Glazera w całości będzie dostępny online. 

reklama

95% na Rotten Tomatoes to „Dark Waters” Todda Haynesa, który w swoim najnowszym filmie przybliża prawdziwą historię adwokata walczącego z firmą stojącą za wprowadzeniem teflonu do powszechnego użycia. W rolach głównych: Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Bill Pullman i Tim Robbins. Film będzie można zobaczyć online ramach sekcji Krytyczne premiery. 

 Perełką w repertuarze 11. FKA jest również „Don Gilliam i Olbrzymy” – unikalny dokument o kulisach ponad 30-letniego powstawania „Człowieka, który zabił Don Kichota” Terry’ego Gilliama. To próba przybliżenia okoliczności, z jakimi podczas produkcji zmagał się reżyser – ciągłe zmiany obsady, zalanie planu, kontuzje aktorów, znikające się finansowanie, aż do sprawy sądowej o prawa do filmu z jego producentem. To chyba jedyny przypadek, kiedy dzieło zostało legendą przed zakończeniem produkcji. Film będzie dostępny jedynie w festiwalowym VOD.

reklama

 Nie zapomniano również o kinie silnych kobiet. To one stały się bohaterkami największych filmowych festiwali i wywołały niemałe poruszenie w Sundance, Berlinale, Cannes. Teraz czas na Festiwal Kamera Akcja: Charlène Favier, Jenni Toivoniemi, Amanda Kernell i Kitty Green – ich filmy będą hitami tegorocznego programu.

 W ramach sekcji Głos krytyków widzowie doświadczą kolosalnego wachlarza emocji: od smutku, przez strach i frustrację, na bezsilności kończąc, a to wszystko podczas seansu Nie tak miało być” Amandy Kernell (projekcja offline i online), filmu szwedzkiej reżyserki, wyświetlanego na licznych festiwalach filmowych, m.in. w Sundance, Göteborgu czy Zurychu. Prostota i skromność wybiją się na pierwszy plan w „Asystentce” w reżyserii Kitty Green (projekcja online). Niedawno prezentowany podczas festiwalu w Toronto film z wyczuciem operuje środkami wyrazu. W roli głównej zobaczyć można Julię Garner, znaną z serialu „Ozark” (Netflix).

reklama

 Tegoroczna sekcja Coming of Age, która rok temu dołączyła do programu Festiwalu Kamera Akcja, przyniesie tym razem premierowy pokaz filmu „Slalom” Charlène Favier (projekcja offline i online), który znalazł się w oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu w Cannes. Ten doskonale skrojony film o „fabryce” mistrzów narciarstwa alpejskiego trafi do kin dopiero w 2021 r. Grono intrygujących tytułów domyka pokazu przedpremierowy „W co grają ludzie” Jenni Toivoniemi (projekcja online). Film porównywany do hitu Paola Genovese’a „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to słodko-gorzka historia o zagubionych ludziach, którzy nieubłaganie zbliżają się do „przełomowej” czterdziestki.

 Trwa sprzedaż karnetów na 11. FKA – jedyny festiwal filmowy w Łodzi, który odbędzie się tej jesieni. Festiwalowe emocje na żywo z gwarantowanym miejscem w sali kinowej umożliwia wyłącznie posiadanie KARNETU OFFLINE, dzięki któremu można uczestniczyć w projekcjach w Łódzkim Domu Kultury. Karnet daje również dostęp do pełnego repertuaru online za pośrednictwem festiwalowej platformy. 

Ci, którzy wolą chłonąć niepowtarzalny program filmowy w zaciszu domowym, mogą wciąż nabywać KARNETY ONLINE. Uprawniają one do oglądania filmów w 4-godzinnych przedziałach czasowych i umożliwiają zapisy na wydarzenia specjalnie. Koszt pojedynczego seansu w karnecie online to tylko 3 zł (sic!), a dla filmoznawców i branży – 2,10 zł.

 Źródło: mat. prasowe

 

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama