Reklama

Reklama

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2021. Wydarzenia, spektakle, koncerty – wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, BOKKA i Majka Jeżowska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2021. Wydarzenia, spektakle, koncerty – wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, BOKKA i Majka Jeżowska   - Zdjęcie główne

Festiwal Łódź Czterech kultur 2021. Czym zaskoczy nas tegoroczny program? (fot. UMŁ) | wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Festiwal Łódź Czterech Kultur 2021 rozpocznie się już w piątek, 10 września. Tym razem, wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Przyszłość teraz!”. W ostatniej chwili do plejady artystów, których będzie można zobaczyć na łódzkich scenach, dołączyli SMOLIK i KEV FOX oraz Krzysztof Zalewski. To jednak tylko ułamek zapowiadanych atrakcji.

Reklama

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2021. Jakich muzyków usłyszymy w tym roku?

!reklama!

W koncercie polsko-brytyjskiego duetu gościnnie wystąpią także: John Porter i zespół BOKKA. Uczestnicy koncertu otwarcia w ogrodzie Radia Łódź spotkają się również z Patrykiem Pietrzakiem i zespołem Muchy. Ze względu na trwającą pandemię Covid-19 z przyjazdu musiała zrezygnować izraelska multiinstrumentalistka Keren Tannenbaum. Zwycięzca drugiej edycji „Idola”, nagrodzony w tym roku czterema „Fryderykami” za najnowszy album „Zabawa”, zaśpiewa natomiast w piątek 17 września na rynku Manufaktury.

Na 11 września w Kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza zaplanowane jest widowisko muzyczne autorstwa Mirona Zajferta, Tomasza Pokrzywińskiego i festiwalowego kuratora Marcina Tercjaka, inspirowane dziełem Olgi Tokarczuk „Muzyka Ksiąg Jakubowych”. Dla uczestników wystąpią m.in. światowej sławy kompozytorka i śpiewaczka Agata Zubel, trio BastardaLutosławski Quartet.

W piątek 17 września o 19.00 na rynku Manufaktury wspomniany koncert Krzysztofa Zalewskiego, natomiast o 21.00 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki będzie można posłuchać białoruskiego zespołu Super Besse i niemieckiej alternatywnej grupy The Notwist.

Słuchaczy w każdym wieku organizatorzy zapraszają w sobotę 18 września do Parku Ocalałych na międzypokoleniowy piknik z udziałem Majki Jeżowskiej i zespołu Dicanda. Tego samego dnia wieczorem, na zakończenie Festiwalu, w Klubie Konkret wystąpi charyzmatyczna gwiazda ukraińskiego hip-hopu alyona alyona, a po niej Konstanty Usenko z setem DJ-skim.

sprawdź również: Krzysztof Krawczyk przywołany w sztuce Teatru Powszechnego w Łodzi? Premiera spektaklu „Chciałem być” już wkrótce [zdjęcia]

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2021. Co jeszcze odnajdziemy w programie tegorocznej edycji?

FŁ4K 2021 to także cztery premiery teatralne. 11 i 12 września w niecodziennej lokalizacji – dawnym kompleksie fabryk Karola Scheiblera na terenie Fuzji Łódź – „Król Bawełny” w reżyserii Arkadiusza Buszki. Widowisko realizowane jest we współpracy FŁ4K i Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi:

W niedzielę 12 i w poniedziałek 13 września na scenie Art_Inkubatora inscenizacja work in progress uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną 2020 kontrowersyjnej sztuki Maliny Prześlugi „Debil” w reżyserii kuratora sekcji teatralnej Piotra Ratajczaka. Pierwszy spektakl będzie tłumaczony na język migowy, będą też dostępne napisy i audiodyskrypcja. Po wydarzeniu odbędzie się spotkanie dotyczące tematu poruszonego w tekście.

Środa 15 i czwartek 16 września przyniosą dwa premierowe pokazy „Powrotu Odysa” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego; spektakl jest realizowany we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi. W piątek 17 i sobotę 18 września FŁ4K wespół z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka zaprezentują natomiast sztukę w reżyserii Piotra Pacześniaka, na motywach „Ludowej Historii Polski” Adama Leszczyńskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będą dwa spektakle „Kto nie ma nic, ten może wszystko” w kolektywnej reżyserii studentek i studentów Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na scenie Teatru Nowego.

Od 1 do 15 września na billboardach i citylightach w całym mieście można oglądać wystawę „Wolne miejsce”, przygotowaną przez kuratorkę sekcji sztuk wizualnych Agnieszkę Zawadowską, Annę ŁazarMonikę Rudaś-Grodzką. Wśród autorów prac są m.in. Katarzyna Kozyra, Kobas Laksa, Magdalena i Maksymilian Rigamonti oraz Jacqueline Sobiszewski.

Do zwiedzania miasta zachęcą także festiwalowe spacery – filmowe dla dorosłych i filozoficzne, w nurcie głębokiej ekologii, dla dzieci. Chcących uwrażliwić się na tu i teraz Festiwal zaprasza na otwarte warsztaty uważności.

W piątek 17 września w Centrum Dialogu odbędzie się też pokaz filmu Piotra Szczepańskiego @miriamfrompoland.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy