Reklama

Reklama

Fotofestiwal Łódź. Dwudziesta, jubileuszowa edycja rusza już w czwartek, 10 czerwca! [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 8 cze 2021 12:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Fotofesiwal Łódź. Organizatorzy z dumną przyznają, że jubileuszowa, 20 już edycja łódzkiego święta fotografii obfitować będzie w wiele atrakcji. Zapewnią je przede wszystkim artyści, którzy niezwykle licznie zgłosili się do wzięcia udziału w wydarzeniu. Do udziału w tegorocznym Programie Otwartym nadesłano ponad 100 zgłoszeń z całego świata.  

Fotofestiwal Łódź. W jubileuszowej edycji wydarzenia weźmie udział ponad 150 artystów

 !reklama!

- Czas płynie i o tej jubileuszowej edycji chcemy opowiedzieć jak najlepiej, jak najwięcej, bo jest naprawdę spektakularna – jak na jubileusz przystało – tymi słowami organizatorzy otworzyli konferencję prasową.

Obfitujący w rozliczne wystawy rozlokowane na terenie miasta festiwal fotografii ruszy już w najbliższy czwartek, 10 czerwca. Jak zaznaczono podczas konferencji, w tym roku uczestnicy festiwalu będą mogli zauważyć specyficzną zmianę proporcji dostępnych w programie atrakcji.

- Fotofestiwal to ponad 40 wystaw i ponad 150 artystów i w tym roku głównie z Łodzi, ponieważ przez 20 lat festiwalu skoncentrowani byliśmy na pokazywaniu światowej fotografii w Łodzi i pewnych ważnych, globalnych zjawisk i narracji. Na 20 edycję festiwalu postanowiliśmy odwrócić tę tendencję i pokazać Łódź, łódzkich artystów i bardzo ważne zjawiska, jakie narodziły się w Łodzi. – zapowiedziano.

Polecamy: Lady Pank Łódź. Koncert Lady Pank w Wytwórni w Łodzi [zdjęcia]

Fotofestiwal Łódź. Jakie tematy poruszą artyści podczas dwudziestej edycji festiwalu?

Tematy związane z Łodzią, to nie jedyny obszar twórczych zainteresowań artystów, których prace będziemy mogli oglądać w trakcie nadchodzącej edycji.

Fotografki i fotografowie odniosą się również do wyzwań współczesności – problemów ekologicznych, tych związanych z nierównością płciową, społeczną czy klasową.

Organizatorzy zapraszali również do zapoznania się z projektami powstałym dzięki wyjątkowej współpracy trzech łódzkich uczelni – Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Filmowej.

- W tym roku odbywa się wystawa trzech uczelni – to pokłosie zeszłorocznej współpracy. Z okazji 75-lecia Łodzi akademickiej oraz z inicjatywy prof. Tomasza Ferenca z Uniwersytetu Łódzkiego powstała wystawa na wskroś łódzka, ponieważ wszyscy biorący w niej udział są związani z Łodzią lub łódzkimi uczelniami. Wystawa „Fullscreen” nawiązuje do rzeczywistości naszych czasów, rzeczywistości post pandemicznej – mówił Maciej Andrzejewski z Centrum Pomocy Uniwersytetu Łódzkiego.

Wystawę przygotowaną przez łódzkie środowisko akademickie trzech wymienionych uczelni będzie można oglądać w OFF Piotrkowska Center.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.