Reklama

Reklama

GDDKiA przygotowuje się do budowy łódzkich obwodnic. Kiedy ruszą prace?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GDDKiA przygotowuje się do budowy łódzkich obwodnic. Kiedy ruszą prace?  - Zdjęcie główne

Jak GDDKiA przygotowuje się do budowy łódzkich obwodnic? Kiedy ruszą prace? (fot. GDDKiA) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z rządowym planem w Polsce ma powstać ponad 820 km nowych obwodnic. GDDKiA rozpoczyna przygotowania do wielkich inwestycji. 

Reklama

W ramach planu rozbudowy infrastruktury drogowej, która odciąży ruch w centrach miast, czyli rządowego programu 100 obwodnic,  5 z nich powstanie w województwie łódzkim.

!reklama!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Łodzi rozpoczęła proces przygotowawczy do inwestycji. W wakacje zostały ogłoszone przetargi opracowania korytarzy dla dwóch z pięciu obwodnic; niedługo zostaną ogłoszone kolejne dwa.

W przypadku rozstrzygnięcia przetargów na budowę obwodnic Brzezin i Błaszek nie powinno być problemów – budowy chce podjąć się kilka firm, a wszystkie złożyły oferty mieszczące się w zakładanym budżecie. 

W przypadku obwodnicy Brzezin maksymalny koszt może wynieść 4,5 mln złotych – jedna z pięciu ofert, najniższa, od firmy Multiconsult z Warszawy, mieści się w kwocie 3,9 mln. Droga ma mieć 15 km długości i według dwóch wstępnych wariantów ma krzyżować się  z drogami wojewódzkimi nr 708 i 704 lub nr 715.

Dla obwodnicy Błaszek najniższa oferta wynosi 1,67 mln zł. Droga ma być znacznie krótsza niż ta wokół Brzezin – będzie zaledwie wynosić około 3,5 km długości. W tym przypadku również brane są pod uwagę dwa warianty – droga będzie krzyżować się z drogami wojewódzkimi 449 lub 710.

Dwie powyższe inwestycje są na ten moment na najbardziej zaawansowanym etapie planowania, ale niedługo możemy spodziewać się pierwszych decyzji w kontekście dwóch innych dróg.

- W najbliższych dniach przetargi zostaną ogłoszone dla obwodnic Łowicza i Wielunia - informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału generalnej dyrekcji.

Zgodnie z komunikatem GDDKiA, 14 marca Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał decyzję środowiskową dla obwodnicy Srocka, a 2 czerwca nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności. Pojawiły się jednak odwołania od tej decyzji.

- Czekamy na rozstrzygnięcie Głównego Dyrektora Ochrony Środowiska - informuje Zalewski. - W zależności od wyniku postępowania odwoławczego podejmiemy dalsze, niezbędne działania - dodaje rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy