Reklama

Reklama

Gdzie w tym roku pojawią się w Łodzi nowe chodniki?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gdzie w tym roku pojawią się w Łodzi nowe chodniki?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tym roku w Łodzi pojawi się 34 km chodników w ponad 30 lokalizacjach. Będzie to łącznie ok. 85 tys. m2 powierzchni dla pieszych, na które zostanie wykorzystane ok. 1 mln płytek chodnikowych.  

Nowe chodniki powstaną w tym roku w ramach Rewitalizacji Obszarowej na ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r., oraz na ul. Kilińskiego, Sienkiewicza i Wschodniej. W ramach dużych inwestycji drogowych, piesi zyskają nowe trakty na ul. Traktorowej, Obywatelskiej, Mierzejowej czy Rokicińskiej. Ponadto nowe chodniki pojawią się na osiedlach na ul. Zapolskiej, Pienistej, Gersona, czy Źródłowej.

!reklama!

Przy większości inwestycji chodniki wykonane będą w standardzie trójpodziału z opaskami z kostki kamiennej i środkowej części wykonanej z kostki granitowej 25 x 25 cm. Ponadto wykonując nowe chodniki zapewniamy wszelkie ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonym poruszaniu się, oraz osób z wózkami. Dojścia do przejść dla pieszych są pochylone, a chodniki wyposażone w płytki wskaźnikowe dla niewidomych. Również opaska z kamienia oprócz aspektu wizualnego, ma znaczenie dla osób niewidomych, gdyż swoją fakturą informuje taką osobę, że jest bliżej krawędzi chodnika.

- Równe, nowe chodniki to podstawa każdej inwestycji, aby piesze trakty były wygodne dla mieszkańców i ułatwiały poruszanie się po mieście osobom niepełnosprawnym, czy osobom z wózkiem – powiedziała Agnieszka Kowalewska- Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy