Reklama

Reklama

Hanna Zdanowska z absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2020. „Sytuacja finansowa Łodzi jest dobra”

Opublikowano:
Autor:

Hanna Zdanowska z absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2020. „Sytuacja finansowa Łodzi jest dobra” - Zdjęcie główne

Hanna Zdanowska z absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. „Sytuacja finansowa Łodzi jest dobra” (fot. UMŁ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rada Miejska w Łodzi udzieliła prezydent Hannie Zdanowskiej absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2020. Głosowanie poprzedziła dyskusja łódzkich radnych na temat minionego roku.

Reklama

Hanna Zdanowska: „Sytuacja finansowa miasta jest dobra”

Zanim doszło do głosowania w sprawie udzielenia Hannie Zdanowskiej absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2020, głos zabrała prezydent Łodzi.

!reklama!

- Biorąc pod uwagę ekstraordynaryjne okoliczności w jakich się znaleźliśmy sytuacja finansowa miasta jest dobra, wskaźniki są na stabilnym poziomie i z nadzieją patrzymy w przyszłość - mówiła Hanna Zdanowska. - Nadal jesteśmy liderem rewitalizacji w Polsce, inwestujemy w transport, rozwój ekologicznej komunikacji, w zielone projekty, które poprawiają jakość i komfort życia w Łodzi - dodała.

Zdaniem lewicowych radnych oraz przedstawicieli KO w Radzie Miejskiej w Łodzi, w 2020 roku władze Łodzi umiejętnie zarządzały łódzkim budżetem. 

Polecamy: Dwa mieszkania i Volvo. Tak żyje Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

Siedmioro radnych przeciw udzieleniu absolutorium Hannie Zdanowskiej

Innego zdania byli radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Radosław Marzec podkreślił, że poziom zadłużenia Łodzi wciąż rośnie, chociaż już jest niepokojąco wysoki i niebezpieczny dla mieszkańców miasta.

- Zadłużenie na mieszkańca w Łodzi za kadencji prezydent Zdanowskiej wzrosło o 70 procent - podkreślił Marzec. 

I dodał: - Klub Prawa i Sprawiedliwości nie popiera takiego sposobu zarządzania miastem. Dlatego apelujemy: Koalicjo Obywatelska, zostaw Łódź w spokoju dla dobra mieszkańców i daj im realizować ich wizję bez waszych partyjnych gierek.

Ostatecznie, w liczącej 40 osób radzie, za absolutorium dla prezydent Łodzi głosowało 30 samorządowców KO i radnych lewicowych. Przeciwko głosowało 7 radnych: 6 radnych PiS i radny niezależny. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Nie głosowało troje radnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy