Coś się zmieniło, ponieważ teraz nie zbieramy już klasyków kina, tylko... nagrania o nas. O trendach w kolekcjonowaniu filmów opowie dr Michał Pabiś-Orzeszyna z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej.
Zainteresowani tym i podobnymi tematami powini koniecznie wziąć udział w Ogólnopolskim III Zjeździe Filmoznawców i Medioznawców, w dniach 17-18 czerwca 2019 roku, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
Zjazdy PTBFM mają swoją tradycję i odbywają się co trzy lata. Są przy tym największymi w kraju kongresami gromadzącymi badaczy filmu i mediów. W tegorocznym weźmie udział 220 osób, które reprezentują różne obszary filmoznawstwa i medioznawstwa.
W trakcie trzech dni zjazdu obrady będą toczyć się aż w ośmiu równoległych panelach tematycznych. Przewidziane są również inne liczne wydarzenia dodatkowe, takie jak prezentacje opublikowanych ostatnio książek filmoznawczych i medioznawczych, wykłady mistrzowskie, spacer szlakiem Łodzi filmowej, panel dyskusyjny poświęcony filmografii oraz projekcja zrekonstruowanego cyfrowo filmu z 1934 roku - "Córka generała Pankratowa".
To nie przypadek, że III Zjazd Filmoznawców i Medioznawców odbywa się w tym roku w Łodzi. Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej świętuje właśnie 60. rocznicę swojego istnienia: w roku 1959 założył ją, jako Zakład Wiedzy o Filmie, prof. Bolesław W. Lewicki (lewicki.uni.lodz.pl). Zatem jest to najstarszy w Polsce i jeden z najstarszych na świecie akademickich ośrodków badania filmu i mediów audiowizualnych.
Zobacz film:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.