Reklama

Reklama

Interesujące dane statystyczne z województwa łódzkiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Interesujące dane statystyczne z województwa łódzkiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Statystyczny w Łodzi podał interesujące dane z naszego województwa. Jest kilka zaskakujących informacji.

Reklama

Dane statystyczne z województwa łódzkiego

Dane statystyczne w naszym regionie, choć w dużej części były sygnalizowane już wcześniej, mogą w niektórych momentach zaskakiwać.

Zatrudnienie i płace w górę

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu bieżącego roku było o 0,9% wyższe niż w tym samym miesiącu roku 2018, zaś w okresie styczeń-wrzesień było o 1,7% wyższe niż w analogicznym okresie 2018 r.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,4%, tj. o 0,1 p. proc. mniej niż przed miesiącem i o 0,7 p. proc. niżej w porównaniu do września 2018 r.

Nastąpił też wzrost przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń brutto w sektorze przedsiębiorstw i we wrześniu br., w ujęciu rocznym, wyniósł 6,5%. Zatem w okresie dziewięciu miesięcy br., w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r., wynagrodzenia wzrosły o 6,7%.

Niestety rosły też niektóre ceny

Wśród artykułów żywnościowych we wrześniu br. podniosły się w porównaniu z poprzednim rokiem ceny większości notowanych produktów: warzyw, cukru, pieczywa i produktów zbożowych, mięs, oleju oraz nabiału i produktów nabiałowych.

Spadek cen dotyczył natomiast m. in. masła świeżego (o zawartości tłuszczu ok. 82,5%), cytryn, kurczęcia patroszonego oraz mleka krowiego o zawartości tłuszczu 3,2-3,5%. Z kolei w przypadku artykułów nieżywnościowych wzrost cen zanotowały m.in.: koszt wywozu nieczystości w budynkach wielorodzinnych, zaopatrzenia w zimną wodę oraz centralnego ogrzewania. Spadła natomiast cena paliw (oleju napędowego i benzyny).


Źródło: Urząd Statystyczny w Łodzi

Choć można się cieszyć z dość wyraźnego jednak wzrostu wynagrodzeń (choć przedsiębiorcy prawdopodobnie zgłosiliby w tym przypadku zdanie odrębne), to zwyżka cen podstawowych produktów żywnościowych może stanowić problem, zwłaszcza dla rencistów i osób najniżej uposażonych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy