Reklama

Reklama

Jak długo świąteczna iluminacja pozostanie na ul. Piotrowskiej w Łodzi? Kiedy rozpocznie się demontaż dekoracji?

Opublikowano: śr, 3 lut 2021 10:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od początku grudnia świąteczne dekoracje cieszyły oczy mieszkańców i turystów spacerujących po deptakowej części ul. Piotrkowskiej. Kiedy świecące ozdoby zostaną zdemontowane?

Pierwsze prace montażowe związane z montażem iluminacji rozpoczęły się już 9 listopada. Zaczęto od ustawienia betonowych podstaw służących do instalacji kilkumetrowych choinek.

!reklama!

Z przerwą z okazji obchodów Święta Niepodległości, transport i montaż dekoracji trwał przez cały miesiąc. Najwięcej czasu zajęło rozwieszenie świecącego baldachimu, rozciągającego się nad ulicą.

Finalnie, najważniejsza łódzka ulica rozbłysła 343 tysiącami energooszczędnych lampek. Łodzianie mogli fotografować się również przy iluminowanych fotoramach, specjalnych wolnostojących dekoracjach czy napisie „Kocham Łódź”, ustawionym w rejonie placu Wolności.

Jeden z głównych punktów iluminacji - wysoka, zdobiona choinka - wzorem zeszłego roku stanęła w okolicy pomnika łódzkiego jednorożca. 

Mimo pandemii na ul. Piotrkowskiej działał jarmark bożonarodzeniowy, z którego część miast w Polsce postanowiła zrezygnować.

Do kiedy dekoracje pozostaną na ul. Piotrkowskiej?

Według informacji uzyskanych z Urzędu Miasta Łodzi świąteczna iluminacja po raz ostatni w tym sezonie świeciła się 2 lutego. W kolejnych dniach zacznie się jej demontaż.

Po tym etapie między 8 a 15 lutego wszystkie elementy zostaną spakowane i wywiezione.

Jak ul. Piotrkowska zaprezentuje się w kolejne święta?

Zimowa oprawa centrum Łodzi w takim kształcie powróci już za rok – dekoracje nawiązujące do zwierzęcych i leśnych motywów zostaną wykorzystane powtórnie. Na wspomniany zestaw ozdób Łódź podpisała umowę z firmą Multidekor do 2021 roku.

Multidekor to firma mająca na swoim koncie wiele realizacji dla miast i galerii handlowych w Polsce oraz na świecie. Jest m.in. autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie czy iluminacji Parku Oliwskiego w Gdańsku; świadczy usługi takim miastom jak Warszawa, Kraków, Katowice czy Zamość.

Koszt użytkowania iluminacji przez trzy kolejne sezony od 2019 roku to 5,3 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.