Reklama

Reklama

Jak pomóc Ukrainie w Łodzi? Potrzebne produkty i sprzęty, wolontariat, transport, mieszkanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Kuligowski

Jak pomóc Ukrainie w Łodzi? Potrzebne produkty i sprzęty, wolontariat, transport, mieszkanie   - Zdjęcie główne

Jak łodzianie mogą pomóc Ukrainie? Potrzebne informacje w pigułce | foto Mateusz Kuligowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W obliczu wojennego koszmaru nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy nie zostali sami. Od 24 lutego łodzianie mobilizują się, gromadzą dary i organizują pomoc na miejscu oraz terenach przygranicznych. Co mogą zrobić mieszkańcy Łodzi? Jaka forma pomocy jest najbardziej potrzebna? Wszelkie szczegóły znalazły się w poniższym artykule.

Reklama

Łodzianie Ukraińcom. Co mogą zrobić mieszkańcy? 

Przez kilka ostatnich dni w Łodzi udało się stworzyć wiele punktów pomocy dla objętej wojną Ukrainy i jej obywateli. Władze miejskie oraz wojewódzkie starają się usprawnić i skoordynować pomoc w taki sposób, by była możliwie najbardziej efektywna. 

Do działających już punktów pomocy, w tym Centrum Wielokulturowego przy ul. Narutowicza 8, dołączyło we wtorek centrum informacyjne dla uchodźców w pasażu Rubinsteina. Powstał tam punkt pierwszego kontaktu, tablice ogłoszeń oraz scena do wystąpień w formule open mic.

Dwa główne łódzkie punkty zbiórek zlokalizowane są w Urzędzie Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104 (z wejściem od strony pl. Komuny Paryskiej) i hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Politechniki. Mieszkańcy mogą przynosić dary przez całą dobę. 

- Cały czas trwa zbiórka darów dla partnerskiego Lwowa. Potrzebne są: żywność z długim terminem przydatności, kosmetyki, leki przeciwbólowe, środki higieniczne, koce, termosy i powerbanki – mówi nam koordynujący pomoc zespół Urzędu Miasta Łodzi. 

Pomóc można na wiele sposobów m.in. przy sortowaniu i transporcie darów, organizacji transportu i mieszkań dla obywateli Ukrainy. Wolne mieszkania można zgłaszać na adres mailowy ukraina@uml.lodz.pl lub tel. 42 638 49 99. Miasto będzie weryfikować zgłoszone lokale.

Przez całą dobę czynna jest również infolinia Centrum Zarządzania Kryzysowego UMŁ – tel. 42 638 49 49. 

Aktualizowaną listę zweryfikowanych zbiórek pomocy Ukrainie znajdziemy na stronie pomagamukrainie.gov.pl. W spisie znalazły się także zbiórki z Łodzi i okolic. Oferty pomocy można zgłaszać również na adres mailowy lodzkiedlaukrainy@lodz.uw.gov.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy