Reklama

Wojna na Ukrainie. Uchodźcy zaczynają nowe życie w Łodzi i okolicach [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/ screen z Facebooka

Wojna na Ukrainie. Uchodźcy zaczynają nowe życie w Łodzi i okolicach [wideo] - Zdjęcie główne

Do Łodzi i okolic przyjeżdżają uchodźcy z Ukrainy. Łzy dzieci rozdzierają serce, ale najważniejsze, że są bezpieczne... | foto Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/ screen z Facebooka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zdjęcia kobiet i dzieci uciekających przed wojną rozdzierają serce. Uchodźcy szukają bezpiecznego schronienia w Polsce. Przyjeżdżają także do Łodzi. W Łódzkim Domu Kultury znajduje się punkt recepcyjny, w którym można odpocząć, posilić się i pomyśleć, co dalej...

Uchodźcy z Ukrainy w Łodzi i okolicach zaczynają życie od nowa

Do województwa łódzkiego przyjeżdżają uchodźcy z Ukrainy. W Łódzkim Domu Kultury znajduje się Punkt Pomocy – Łódzkie dla Ukrainy. Poniżej można obejrzeć film opublikowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Widać na nim matki z małymi dziećmi. Łzy małego chłopca po prostu rozdzierają serce. Ból miesza się z radością, bo przecież teraz jest bezpieczny...

Do ŁDK przy Traugutta  18 można również przekazywać dary: koce, śpiwory, ciepłe ubrania, środki czystości, dania gotowe, wodę butelkowaną. Zgłaszać się mogą również firmy cateringowe. Zbiórkę dla uchodźców całodobowo prowadzi także Urząd Miasta Łodzi przy Piotrkowskiej 104.

W poniedziałek do Łodzi przyjechała rodzina, której udało się wydostać z Zaporoża. Ich podróż z 8-dniowym dzieckiem trwała 4 dni. 

"Mamą i dzieckiem zajął się zespół Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz szpital Instytut CZMP. Są zaopiekowani i bezpieczni" - informuje na Facebooku Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Również w poniedziałek schronienie w Łodzi znalazły dzieci z domu dziecka na Ukrainie.

"Dzieci z ukraińskiego domu dziecka znalazły nowy dom w Łodzi. Młodzi przyjaciele, cieszę się, że mogliście w naszym mieście znaleźć bezpieczne schronienie" - napisała na Facebooku Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Według Straży Granicznej od początku agresji Rosji na Ukrainę do rana we wtorek 1 marca, do Polski przybyło 377 tys. Ukraińców. Do Polski trafia ok. 70-80 proc. cywili uciekających przed wojną. Jeśli sytuacja się zmieni, to do Polski w najbliższym czasie trafić może 4 mln uchodźców z Ukrainy.

Łódzkie zrywa współpraca z obwodami partnerskimi w Rosji

Przypomnijmy, że Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, poinformował, że Łódź zrywa umowy partnerskie z miastami w Rosji.

Z kolei Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął stanowisko wobec agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i jednocześnie zerwał współpracę z dwoma obwodami partnerskimi w Rosji: leningradzkim i saratowskim.

Sejmik wyraził sprzeciw oraz potępił rosyjską agresję na Ukrainę.

„Solidaryzujemy się z Narodem Ukraińskim. Ukraina i jej obywatele mają prawo do wolności, suwerenności i wolnego państwa. Naruszenie jej granic stanowi jawną agresją i jest sprzeczne z prawem międzynarodowym.” - czytamy w stanowisku.

Państwa Unii Europejskiej mówią o kolejnych sankcjach wobec Rosji. Rosyjskie produkty bojkotują konsumenci i sieci handlowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy