Reklama

Reklama

Jak uzyskać pieniądze na wymianę źródła ogrzewania? Rusza nabór wniosków na dofinansowanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak uzyskać pieniądze na wymianę źródła ogrzewania? Rusza nabór wniosków na dofinansowanie - Zdjęcie główne

Jak uzyskać pieniądze na wymianę źródła ogrzewania? Rusza nabór wniosków na dofinansowanie (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 5 stycznia Prezydent Miasta Hanna Zdanowska podpisała zarządzenie uruchamiające procedurę naboru wniosków dotacyjnych na wymianę źródeł ogrzewania. To już piąta edycja akcji. 

Reklama

W dniach 15.01.2021 – 31.03.2021 r. Urząd Miasta Łodzi prowadzić będzie nabór wniosków na udzielenie dotacji w ramach dofinansowania.

!reklama!

Osoby zainteresowane mogą pobrać formularz w punktach obsługi mieszkańców lub poprzez stronę internetową www.lodz.pl/smog.

Do dyspozycji łodzian pozostają także numery telefonów do pracowników zajmujących się programem dotacyjnym: 42-638-46-92, 42-638-47-48, 42-638-47-12, 42-638-47-19, 42-638-47-16.

W poprzednich latach program cieszył się zainteresowaniem. W tym roku ze względu na pandemię miasto ograniczyło bezpośredni kontakt z doradcami, ale w punktach obsługi można pobrać specjalną broszurę informacyjną, w której będą ujęte szczegóły programu. Magistrat zapewnia, że broszura to tylko dwie strony, a informacje zostały przedstawione w jasny i czytelny sposób.

W tegorocznym budżecie miasta na program przeznaczono 3 mln zł. Z dotacji w wysokości 7 tys. zł mogą skorzystać najemcy i właściciele lokali mieszkalnych w budynkach komunalnych i wspólnotowych, a także najemcy w kamienicach prywatnych. Do wspólnot mieszkaniowych oraz właścicieli kamienic prywatnych dotacja wynosi do 50 tys. zł.

- Do 2027 roku wszystkie nieekologiczne paleniska na terenie naszego miasta muszą zostać zlikwidowane. Wspólnie musimy zadbać o nasze środowisko i jakość powietrza – dodał główny specjalista Krzysztof Honkisz.

- W minionym roku przy ulicy Kilińskiego prawie 20 mieszkań zmieniło swoje źródło ogrzewania – przypomniał Damian Raczkowski, radny Rady Miejskiej.

- Cieszę się, że wystartowała kolejna edycja programu. Radni będą starali się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców z informacjami o projekcie. Dla nas wszystkich jest to bardzo ważny temat, ponieważ oddychamy jednym powietrzem. Każdy powinien to zrozumieć. Musimy pracować nad jakością powietrza i nie truć się nawzajem – dodał Damina Raczkowski.

Źródło: UML

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy