Reklama

Reklama

Jak wygląda sytuacja w schronisku w czasie pandemii? Jak można pomóc? [WYWIAD]

Opublikowano: śr, 10 cze 2020 01:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak wygląda sytuacja w schronisku w czasie pandemii, jakiej pomocy potrzebuje schronisko? Na te i na inne pytanie dopowiada redaktorowi TuŁódź.pl Marta Olesińska z łódzkiego schroniska.

!reklama!

Konrad Marcinczak : Jak wygląda sytuacja w schronisku w czasie pandemii?

Marta Olesińska: Z powodu pandemii schronisko zostało zamknięte 13 marca. Wstrzymane zostały adopcja, wolontariat, odbywanie prac społeczno-użytecznych. Do absolutnego minimum ograniczony został kontakt pracowników schroniska z osobami z zewnątrz. Nikt nieupoważniony nie może przebywać na terenie schroniska. 18 maja  wznowione zostały adopcje zwierząt, ale na innych zasadach, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, tak aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i zainteresowanym adopcjami  zwierząt.

Czy liczba adopcji spadła, czy wzrosła?

Po wznowieniu adopcji mnóstwo osób zadeklarowało chęć adopcji zwierzaka ze schroniska. Przez pierwsze 3 dni od wznowienia adopcji dostaliśmy ponad 200 maili od osób zainteresowanych adopcją. Statystycznie liczba adopcji jest taka sama jak przed pandemią tzn. w ciągu tygodnia około 20 zwierzaków wyrusza do nowych domów.

Jak obecnie można adoptować zwierzaka?

Zasady i procedura adopcji zwierząt ze schroniska w czasie wciąż trwającej pandemii dostępna jest na stronie internetowej. Należy się z nią zapoznać i postępować zgodnie z informacjami tam zawartymi: Link >>>

Jakiej pomocy potrzebuje schronisko? Jak można pomóc?

Mądrych i odpowiedzialnych domów dla podopiecznych. To najlepsza pomoc i wsparcie. Poza tym zawsze dobra formą wsparcia jest podarowanie karmy, ale tej dobrej jakości, z dużą zawartością mięsa. Niech to będzie mądre pomaganie - lepiej podarować mniej karmy, a niech ona będzie dobrej jakości. Jak w życiu - nie ilość się liczy, a jakość. To są główne potrzeby. Teraz potrzebna nam jest też dobra pogoda bo wszystkie czynności związane z adopcjami odbywają się na zewnątrz, poza budynkiem schroniska. Ze względu na trwającą pandemię nadal osoby z zewnątrz nie mogą wchodzić na teren schroniska. Dlatego trzymajcie kciuki za pogodę, bo to też sprzymierzeniec adopcji.

Rozmawiał Konrad Marcinczak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.