Nawet w okresie pandemii w kwestii inwestycji i remontów w Łodzi wiele się dzieje.
!reklama!
Trwają prace przy budowie dróg i remontach kamienic. Aktualnie odnawianych jest aż 87 miejskich budynków. Do końca 2020 r. do użytkowania oddanych zostanie łącznie 18 kamienic, 3 famuły na Księżym Młynie, 3 domy kultury, 3 muzea oraz 3 nowoczesne biblioteki.
Jeszcze do końca grudnia magistrat zamierza ogłosić przetargi na kluczowe inwestycje.
– Pandemia to trudny czas, ale sposobem na nią są z jednej strony oszczędności, a z drugiej – utrzymanie tempa inwestycji. Do końca roku wypuścimy pakiet kilkunastu przetargów, w których chcemy znaleźć wykonawców na kluczowe dla Łodzi projekty. Przed nami budowa trzeciego odcinka Trasy Górna. Ta droga do autostrady A1 otworzy możliwość zagospodarowania wielu nowych terenów inwestycyjnych.
Ogłosimy przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego. Dzięki tej inwestycji komunikacja tramwajowa powróci na Doły. Przed nami także długo wyczekiwana przebudowa ulic Ogrodowej i Północnej. Dalej zmieniamy Zielone Polesie – w 2021 roku przebudujemy ulicę Strzelców Kaniowskich i kolejny odcinek Lipowej. Zacznie się też remont ulicy Obywatelskiej.
Kontynuujemy budowę stadionu miejskiego, na którym rozgrywa mecze Łódzki Klub Sportowy oraz zaczniemy długo wyczekiwaną przebudowę Rudzkiego Klubu Sportowego. Rok 2021 będzie udanym rokiem dla łódzkich inwestycji – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta.
Magistrat poszukuje wykonawców przyszłych inwestycji drogowych oraz przebudowy dawnej willi Maurycego Frankela przy ulicy Sienkiewicza 26.
– Kończymy rok 2020 z naprawdę dobrym wynikiem. Na ulicach Włókienniczej i Wschodniej widać przełom, czyli pierwsze oddane kamienice. Przed nami 2021 r., w którym będziemy kontynuować rewitalizację Księżego Młyna, i dalej będziemy zmieniać śródmieście naszego miasta. Zmieniamy dolinę Łódki. To jeden z najciekawszych obszarów łódzkiej rewitalizacji. W 2021 roku wystartuje długo wyczekiwana inwestycja związana z rewitalizacją Parku Staromiejskiego i Starego Rynku. Rok 2021 to również koniec projektowania przebudowy placu Wolności. Z asfaltowego ronda wykorzystywanego dziś przez tramwaje i samochody zmienimy to miejsce w zieloną przestrzeń przyjazną pieszym. Posadzimy tu 62 dające cień drzewa, pojawią się też żywopłoty, trawniki, na których będzie można przysiąść i odpocząć.
Nie zapominamy też o obrzeżach miasta i osiedlach - wystarczy, że wspomnę Andrzejów, Sikawę czy np. Złotno, gdzie oddamy ulicę Kwiatów Polskich. W 2021 roku zrealizujemy też wiele drobniejszych inwestycji, takich jak na przykład budowa oświetlenia przydrożnego, które powstanie na ulicach: Żywicznej, Bobslejowej, Slalomowej, Bojerowej, Przyklasztorze, Alabastrowej i Sawickiego. Dodatkowo oświetlenie pojawi się na ulicy Brzezińskiej w rejonach ul. Olkuskiej oraz na ul. Rąbieńskiej, na odcinku od ulicy Cedry do Podjazdowej – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.
Do pakietu inwestycji dołączy jeszcze przebudowa zajezdni Chocianowice. Będzie ona realizowana w ramach projektu „Tramwaj dla Łodzi” wartego łącznie 660 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE wyniesie 411 mln zł. W ramach tego zadania ZIM wyremontuje nie tylko 13 km torowisk, jezdni i chodników, ale kupi także 30 nowych tramwajów.
Źródło: mat. prasowe
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.