Reklama

Reklama

Jakie zmiany przejdzie Łódzki Budżet Obywatelski? Mieszkańcy Łodzi zgłosili poprawki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie zmiany przejdzie Łódzki Budżet Obywatelski? Mieszkańcy Łodzi zgłosili poprawki - Zdjęcie główne

Urząd Miasta Łodzi spytał mieszkańców o poprawki w Budżecie Obywatelskim - łodzianie wskazali na zasadę ogólnosostępności (fot. UMŁ) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak co roku po zakończonej VIII edycji ŁBO Urząd Miasta Łodzi zapytał mieszkańców o ocenę całego projektu. W tym roku łodzianie wskazali na zmiany w zasadzie ogólnodostępności, która okazała się zbyt mało precyzyjna.

Reklama

Jakie zmiany czeka Łódzki Budżet Obywatelski?  

!reklama!

W ubiegłym roku po konsultacjach z łodzianami, przywrócono podział budżetu na projekty osiedlowe i ponadosiedlowe oraz wprowadzono zasadę ogólnodostępności. 

- Jak się okazało zasada była za mało precyzyjna, co budziło wątpliwości nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród samych opiniujących projekty, jak chociażby komisja radnych – informuje Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.

Dlatego w tym roku proponujemy doprecyzowanie tych zasad – dodaje dyrektor. 

I tak proponowane zmiany dotyczą:

 1. Projektów inwestycyjnych – np. boisk na terenach szkół, czy placów zabaw  - mają one być dostępne dla wszystkich mieszkańców, minimum 40h tygodniowo. W te 40 h tygodniowo nie są wliczane zajęcia prowadzone dla dzieci i młodzieży danej placówki.

 • Projektów tzw. miękkich – czyli np.  warsztatów, zajęć artystycznych, czy sportowych – jeśli projekt przewiduje ograniczoną liczbę miejsc, na zajęcia powinien odbyć się otwarty nabór, do którego mogą zgłosić się wszyscy mieszkańcy Łodzi, którym dedykowane będą zajęcia.

 • Łodzianie wezmą udział w konsultacjach społecznych  

  Wyjątkiem będą projekty, które zwiększą dostępność instytucji, placówek, czy
  w ogóle przestrzeni, dla osób z niepełnosprawnościami, np. winda w szkole, która ma służyć osobom poruszającym się na wózkach.

  - Chcemy, żeby na proponowane zmiany jeszcze raz spojrzeli mieszkańcy. Dlatego jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się konsultacje społeczne. – informuje Katarzyna Dyzio.

  Jeśli mieszkańcy zaakceptują wprowadzone poprawki, zmiany będą obowiązywać już w następnej, IX edycji ŁBO.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy