Rozbudowane Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będzie siedzibą rozsianych po mieście oddziałów i klinik należących do uczelni. Co ważniejsze jednak, inwestycja pozwoli na stworzenie dwóch priorytetowych komórek w ramach CKD: Akademickiego Ośrodka Onkologicznego oraz Akademickiego Ośrodka Ginekologiczno-Położniczego. Będą to dwa nowoczesne ośrodki leczące chorych oraz kształcące nowych specjalistów.
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia możliwe było rozpoczęcie procedury przetargowej. W listopadzie tego roku ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Początkowo wykonawca prac miał został wyłoniony w grudniu 2019 roku. Okres składania ofert przedłużono jednak do końca stycznia. Wszystko za sprawą ogromnej liczby zapytań od potencjalnych wykonawców. Nie można zatem wykluczyć, iż termin rozpoczęcia prac zostanie przesunięty. Nie ma jednak się czemu dziwić - projekt inwestycji jest bardzo wymagający. Potencjalni wykonawcy chcą mieć pewność, że podołają zadaniu.
A plany są ogromne. Na pierwszym piętrze budynku ma znajdować się nowa izba przyjęć, zespół poradni oraz oddział chemioterapii dziennej. Dodatkowo, na tej kondygnacji będą się także znajdowały: poczekalnia na niemal 80 osób oraz szatnia.
Na kolejnych piętrach będą zlokalizowane oddziały: radioterapii, kardiologii dziecięcej, elektrokardiologii, ginekologii onkologicznej i urologii. Projekt przewiduje także oddział chirurgii onkologicznej oraz geriatrycznej. Na samej górze będzie się mieścił oddział położniczy. Mamy oraz ich nowo narodzone dzieci będą miały do dyspozycji nie tylko odpowiednią atmosferę, ale także szereg udogodnień. Wszystkie sale mają zostać wyposażone w stanowisko pielęgnacji noworodka z wanienką, przewijakiem oraz stolikiem zabiegowym. Przy każdym z łóżek ma być łóżeczko dla noworodków.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, w lutym zostanie wyłoniony wykonawca prac. W marcu zaś powinny rozpocząć się prace. Plan zakłada oddanie inwestycji w 2023 roku. Na rozbudowę CKD z budżetu państwa przeznaczono 453,7 mln zł. Do tego uczelnia dołożyła 20,8 mln zł. Łącznie projekt opiewa na kwotę prawie 0,5 mld złotych.
Źródło: Rynek Zdrowia
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.