Reklama

Reklama

Jedyne takie miejsce w Polsce! W EC1 w Łodzi będzie można zostać twórcą filmów, animacji i programów telewizyjnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jedyne takie miejsce w Polsce! W EC1 w Łodzi będzie można zostać twórcą filmów, animacji i programów telewizyjnych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Doświadcz sztuki filmowej: poznaj – zrozum – twórz w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w EC1 w Łodzi!

Reklama

Studio efektów specjalnych, mini studio telewizyjne, demonstracyjna hala zdjęciowa,  studio dźwięku i wiele innych, powstaną w NCKF.

!reklama! 

Ze względu na filmowe tradycje Łodzi oraz na swoją skalę, projekt Narodowego Centrum Kultury Filmowej budzi żywe zainteresowanie. Obecnie jego kluczowymi elementami są: nowatorsko zaaranżowana wystawa „Kino Polonia”, opowiadająca o historii polskiej kinematografii, oraz siedem nowocześnie wyposażonych sal laboratoryjno-warsztatowych, pozwalających zwiedzającym zapoznać się z tajnikami realizacji filmów.

Misją tych przestrzeni ma być świadomość, że „ludzie czerpią z filmu wiedzę, emocje i piękno; chcą go poznawać, rozumieć i współtworzyć.” Właśnie na ten aktywny udział i współtworzenie położono bardzo mocny nacisk podczas przygotowania strategii i oferty programowej NCKF. Nowoczesne sale warsztatowe to profesjonalnie wyposażona i nowoczesna przestrzeń dla kreatywnych działań, a znajdziemy wśród nich między innymi studio efektów specjalnych, mini studio telewizyjne, demonstracyjną halę zdjęciową czy studio dźwięku. Dzięki temu, goście NCKF będą mogli zostać twórcami filmów, programów telewizyjnych, animacji i wielu innych form kinematograficznych.

W bogatym programie placówki znajdą się warsztaty, których uczestnicy będą brać udział w kolejnych fazach powstawania filmów, nauczą się zasad tworzenia scenariuszy, rysowania storyboardów, organizowania pracy na planie (oświetlenie, ruch kamery); montażu (montowanie fragmentów filmów, zmiana nasycenia barw, kadrowanie - pozwoli na poznanie zasad postprodukcji). Tych aktywności jest wiele więcej.

Goście NCKF zostaną nauczeni konstruowania zabawek optycznych, dowiedzą się jak działa ludzkie oko, a nawet zbudują jego trójwymiarowy model. Będzie można poznać tradycyjne techniki fotograficzne, a wywołane w ciemni zdjęcia zabierzemy do domów. Będzie można poznać sposoby realizacji efektów specjalnych, wziąć udział w warsztatach charakteryzatorskich oraz stworzyć autorskie animacje.

Nie zabraknie nawet okazji do udziału w rodzinnych sesjach zdjęciowych, które będą pretekstami do odkrywania archeologii fotografii i poznawania jej technik oraz historii ludzkich starań do utrwalania obrazów.

Oferta NCKF jest szeroko adresowana, a wśród jej odbiorców znajdą się przedszkola, szkoły, nauczyciele, rodziny, młodzież i dorośli, profesjonaliści i zainteresowane firmy. Uruchomienie tej części NCKF zaplanowano na 2023 rok.

- Drugiego takiego miejsca w Polsce nie będzie. Właśnie ze względu na szerokie możliwości - od demonstracyjnych nagrań, po efekty specjalne, dubbing - zagadnienia związane nie tylko z filmem, atrakcyjne dla wszystkich grup odbiorców - mówi Barbara Fronczkowska, kierująca Działem Edukacji Filmowej NCKF.

Obecnie trwa przebudowa wybranych przestrzeni obiektu EC1 Wschód na potrzeby Narodowego Centrum Kultury Filmowej.

Roboty budowlane związane są z dostosowaniem obiektu do nowej aranżacji i wyposażenia Narodowego Centrum Kultury Filmowej. Obejmują wspomnianą wystawę Kino Polonia oraz kompleks warsztatów edukacyjnych. Kino Polonia, największa z trzech wystaw stałych NCKF, jest multimedialną opowieścią o historii kultury filmowej na ziemiach polskich od pierwszych projekcji po czasy współczesne. Przestrzeń edukacyjna składająca się z sześciu osobnych stref laboratoryjnych przyczyni się do promowania świadomego i aktywnego uczestnictw w kulturze filmowej.

Źródło: EC1 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy