Reklama

Reklama

Jesienią w Łodzi rozpoczyna działalność Ekumeniczna Szkoła Biblijna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jesienią w Łodzi rozpoczyna działalność Ekumeniczna Szkoła Biblijna - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od października 2019 roku w Łodzi rozpocznie działalność Ekumeniczna Szkoła Biblijna. Ta wspólna inicjatywa Archidiecezji Łódzkiej oraz Polskiej Rady Ekumenicznej w Łodzi, będzie przestrzenią dialogu oraz wspólnego studiowania Pisma Świętego wykładanego z perspektyw różnych odłamów chrześcijaństwa.

Reklama

Szkoła Biblijna ma przede wszystkim pomóc wzrastać w wierze jej uczestnikom poprzez czytanie Pisma Świętego. Równocześnie zapewni edukację z zakresu historii biblijnej oraz egzegezy Pisma. Unikalną wartością będzie możliwość poznania Biblii z „drugiej strony”, a więc tego jak Księgę rozumieją przedstawiciele innych religii chrześcijańskich.

- To, że Kościoły protestanckie mają wielki szacunek do Pisma Świętego i osobną drogę do poznawania i studiowania go, to wszyscy katolicy dobrze wiedzą, ale - o czym jestem przekonany - dla naszych braci protestantów, było także wielkim wydarzeniem to, by zobaczyć jak my, katolicy, żyjemy Pismem Świętym – mówi metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś

Pomysł powstania Szkoły zrodził się podczas Ekumenicznej Pielgrzymki do Ziemi Świętej, która odbyła się między 3 a 11 grudnia 2018 roku. Wówczas w podróż do kolebki chrześcijaństwa udali się kapłani i wierni Kościoła Katolickiego pod przewodnictwem abp. Rysia oraz ich odpowiednicy z innych Kościołów zrzeszonych w Łódzkim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej, m.in. pastor Michał Makula, proboszcz luterańskiej parafii p.w. św. Mateusza w Łodzi.

Pierwszą księgą, którą będą studiować słuchacze Szkoły Biblijnej będzie Apokalipsa św. Jana. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, począwszy od października 2019 roku, będą odbywać się wykłady. Koniec zajęć przewidziano na czerwiec 2020 roku. Uwieńczeniem edukacji będzie ekumeniczna pielgrzymka śladami Apokalipsy. Zapisy na zajęcia ruszają na początku września w sekretariacie Ekumenicznej Szkoły Biblijnej przy Wydziale Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej na ulicy ks. Skorupki 3. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 300 złotych.

Czy nowy pomysł arcybiskupa Grzegorza Rysia pozwoli na odwrócenie niekorzystnego dla Kościoła Katolickiego trendu spadkowego liczby wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy świętej? Według ostatnich statystyk odsetek uczestniczących w Eucharystii w Łodzi jest najniższy w kraju i wynosi tylko 25 proc. Również biorąc pod uwagę całą diecezję łódzką, wskaźnik ten jest najniższy wśród wszystkich diecezji w Polsce i wynosi 24,6 proc.

Źródło: Deon

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy