Reklama

Reklama

Jest alternatywa dla Kolei Dużych Prędkości. Z Łodzi do Warszawy dojedziemy w 25 min [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W 25 minut dojedziemy z Łodzi do Warszawy. Podróż do Poznania i Wrocławia potrwa odpowiednio 56 i 58 minut, co skróci ją o blisko 25 minut w obu przypadkach. To wszystko jest możliwe dzięki systemowi MagRail stworzonemu przez Hyper Poland.

Reklama

MagRail może być alternatywą dla projektu Kolei Dużych Prędkości na linii 'Y', łączącej Warszawę i Łódź z Poznaniem i Wrocławiem.

 !reklama!

Dostarczenie prototypu systemu MagRail planowane jest w połowie przyszłego roku. Na przełomie 2022 i 2023 roku przeprowadzone zostanie pierwsze pilotażowe wdrożenie.

Nowa technologia pozwoli pokonać trasę ze stolicy do Centralnego Portu Komunikacyjnego w zaledwie osiem minut. System Magrail umożliwia zmodernizowanie istniejącej infrastruktury przy relatywnie rozsądnym koszcie do prędkości przekraczającej 300 km/h oraz nieco niższych kosztach operacyjnych ze względu na mniejszą liczbę elementów ruchomych i trących przy dużych prędkościach.

- Skupiamy się na podstawowych systemach, czyli napędzie i zawieszeniu oraz infrastruktury dla pojazdu, a także integracji z konwencjonalnymi torami, jak i mechanizmie wychylnego pudła, po to, aby pokonywać łuki z większą prędkość. Na to wchodzi również cała warstwa cyfrowa, czyli oprogramowanie - wyjaśnia Prezes Hyper Poland Przemysław Pączek.

Czym jest Hyperloop?

Hyperloop to nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością i w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku.

Kapsuła porusza się  w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco zredukowany jest opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne.

Hyperloop to nie science-fiction. Podróżowanie jest obecnie koniecznością  i istotnym elementem życia przez co modele podróżowania stają się bardziej złożone i zindywidualizowane. Coraz więcej czasu spędzamy przemieszczając się, a dzięki Hyperloop’owi możemy zyskać to co w dzisiejszych czasach jest najbardziej pożądane – czas.

W ramach współpracy z IDOM, ta międzynarodowa firma dostarczająca profesjonalne oraz zintegrowane usługi w zakresie inżynierii, architektury i doradztwa będzie wspierała polską firmę globalnym doświadczeniem w zakresie projektowania linii kolejowych dużych prędkości oraz badań ruchu i analiz biznesowych związanych z ich rozwojem. Hyper Poland to twórca technologii MagRail, która posłuży do realizacji koncepcji hyperloop w Europie.

Źródło: Rynek Infrastruktury

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy