Reklama

Reklama

Już wkrótce cała Polska będzie czerwoną strefą - przewiduje profesor Simon. Czeka nas katastrofa - przewiduje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Już wkrótce cała Polska będzie czerwoną strefą - przewiduje profesor Simon. Czeka nas katastrofa - przewiduje  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wkrótce może zaskoczyć nas sytuacja, że nie będzie się gdzie leczyć - podkreśla profesor Simon.

Reklama

Profesor Krzysztof Simon jest ordynatorem oddziału zakaźnego we wrocławskim szpitalu i dolnośląskim konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych. - "Przy skali lekceważenia przez część obywateli tego problemu, niedługo strefą czerwoną będzie cała Polska, poza wioskami wysoko w górach" - twierdzi.

!reklama!


- "Teraz liczba przypadków gwałtownie się zaostrza. Na to się nałożą przeziębienia paragrypowe i grypa. Wszystko to się razem skumuluje. Część tych przypadków będzie przebiegała z zapaleniem płuc i to gigantycznie obciąży ochronę zdrowia, co już widzimy, otwierając kolejne oddziały na przyjęcia pacjentów z COVID-19" - przewiduje znany lekarz w w rozmowie z dziennikiem Rzeczpospolita.

Według profesora Simona polska służba zdrowia była kompletnie nieprzygotowana na taką skalę epidemii i niezależnie od słabej ochrony zdrowia, nie wzięto pod uwagę braku odpowiednio skonstruowanych i wyposażonych oddziałów zakaźnych oraz personelu. Były ogromne niedobory sprzętu jednorazowego użytku. Sytuacja uległa znacznej poprawie. Sprzęt jednorazowego użytku i ochrony osobistej jest, doposażono oddziały w różne urządzenia.

Natomiast absolutnie nie powstały nowe obiekty, które przecież można było szybko wybudować. - "Oczywiście takie szpitale nie nadawałyby się na dłuższą metę do użytku, ale wystarczyłyby na pandemię, a teraz ponownie zamykamy kolejne oddziały wewnętrzne" - podkreśla doktor.

Przypomniał jednocześnie, że był przeciwny gwałtownym poluzowaniem wszystkich obostrzeń związanymi z weselami, pogrzebami, mszami, imprezami sportowymi w pomieszczeniach zamkniętych czy zamkniętymi lokalami i klubami, które trwają do tej chwili.

- "Należałoby zobaczyć, jak się mają zakażenia i zgony, spowodowane ogniskami z wesel, do korzyści finansowych osób je organizujących. To gigantyczny przemysł, ale wesela, msze, pełne restauracje to katastrofa, jeśli chodzi o walkę z epidemią. Niewątpliwie pojawiały się tam i nadal pojawiają ogniska Covid-19"- podkreśla profesor Simon.

Aby zmniejszyć liczbę zakażeń niezbędne jest według ordynatora restrykcyjne przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek oraz umożliwienie pracy zdalnej, gdzie tylko to możliwe.

Źródło: Rzeczpospolita, Gazeta Wrocławska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy