Reklama

Reklama

Już wkrótce na Piotrkowskiej pojawią się 2 nowe gwiazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Już wkrótce na Piotrkowskiej pojawią się 2 nowe gwiazdy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Narodowe Centrum Kultury Filmowej poinformowało, że  kolejni artyści zostaną uhonorowani gwiazdami w łódzkiej Alei Sław przy ul. Piotrkowskiej  Będą to pochodzący z Łodzi pianista i zdobywca Oscara - Artur Rubinstein  oraz teoretyk filmu, twórca filmoznawstwa oraz rektor Szkoły Filmowej w Łodzi - prof. Bronisław W. Lewicki.

Reklama

Odsłonięcie gwiazdy Artura Rubinsteina będzie częścią VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Artura Rubinsteina, który rozpocznie się w Łodzi w najbliższy poniedziałek, 14 października.

 - Wielu pianistów na świecie, generalnie jak słucham ich wypowiedzi, podczas konkursu chopinowskiego czy jak przyjeżdżają na nasz festiwal, to oni mówią, że Rubinstein to był dla nich naprawdę ktoś wyjątkowy - mówi Wojciech Grochowalski, dyrektor festiwalu

Z kolei prof. Bolesław W. Lewicki  uhonorowany zostanie w ramach X Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja".

 - Był założycielem filmoznawstwa łódzkiego, tak dla nas ważnego, bo Uniwersytet Łódzki jest z nami od samego początku.Uczelnia od 10 lat wspiera "Kamerę Akcję". My wywodzimy się z filmoznawstwa łódzkiego, więc profesor Lewicki to dla nas ważna osobistość - mówi Malwina Czajka , organizatorka festiwalu.

Uroczystości odsłonięcia obu tablic zaplanowano na czwartek, 17 października. Przed południem odsłonięta zostanie gwiazda prof. Lewickiego. Fundatorami takiego wyróżnienia  dla  wybitnego filmoznawcy są Uniwersytet Łódzki i Szkoła Filmowa w Łodzi. Gwiazdę  Rubinsteina zaś  będziemy mogli podziwiać na Pietrynie o godz. 16.00. Tablicę ufundowało Miasto Łódź w ramach projektu Łódź Miasto Filmu UNESCO oraz łódzki biznesmen Jerzy Czubak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy