Reklama

Reklama

Kamienica przy ul. Legionów w Łodzi przejdzie kompletną metamorfozę. Jak idą prace?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pod numerem 44 przy ul. Legionów w Łodzi trwa remont konserwatorski. Powstaną tu mieszkania, lokale usługowe, dom dla matek z dziećmi oraz świetlica twórcza. Wykonawca zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Co udało się zrobić do tej pory?

Reklama

Trwa remont konserwatorski kamienicy przy Legionów w Łodzi

Jak podaje Urząd Miasta Łodzi aktualnie trwają prace związane z wykopami i zasypką fundamentów. Wykonawca zabezpieczył dostawy elementów do instalacji: wodnej, gazowej i co. Rozpoczęły się prace przy tworzeniu przyłączy oraz przy okablowaniu wszystkich budynków.

- Inwestycja przebiega zgodnie z planem, wykonawca  zakończył montaż izolacji fundamentów, trwają roboty przy otworach okiennych i drzwiowych. Ponadto  montowane są nadproża i wieńce stropowe, trwa także równanie ścian, tak aby rozpocząć  prace izolacyjne. Robotników zobaczymy również przy  murowaniu ścian nośnych oraz uzupełnianiu ubytków w stropach - mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

W najbliższym czasie zaplanowano betonowanie kominów żelbetowych w budynku, wymianę dachu  oraz tynkowanie ścian. Ponadto prowadzone są roboty  przy okablowaniu elektrycznym i teletechnicznym.

W budynku po remoncie mają powstać mieszkania i lokale handlowo-usługowe w parterze. Po doświetleniu poddasze zostanie przystosowane do potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej, w której zamieszka 14 podopiecznych w wieku 10-18 lat. We wnętrzach prawej oficyny utworzona zostanie świetlica środowiskowa z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi. W budynkach gospodarczych pomieszczą się kotłownia i śmietnik. 

W budynku znajdą się 22 mieszkania komunalne, w tym 2 przystosowane dla osób z niepełnosprawnością, 5 lokali handlowo-usługowych, dom dla małoletnich matek z dziećmi oraz świetlica środowiskowa. Wartość inwestycji przy Legionów 44 to ponad 14 mln zł.

W ramach programu Mia100 Kamienic przy ul. Legionów wyremontowane zostały kamienice pod numerami: 2, 19, 29, 31, 27, 15, 38, 48 i 50. W 2023 r. do użytkowania zostaną oddane kolejne - pod numerami: 20a, 37a i 44 - wyremontowane w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy