Reklama

Reklama

Kanalizacja na Helenówku. Do miejskiej sieci będzie mogło się podłączyć 315 domów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W drugiej połowie czerwca rozpoczną się prace w ramach drugiego etapu kanalizowania osiedla Helenówek. Równolegle inwestycja prowadzona jest w ramach pierwszego etapu, między innymi w ulicach Okulickiego czy Podleśnej. Do miejskiej sieci kanalizacyjnej będzie mogło podłączyć się 315 gospodarstw domowych.

Reklama

Prawie 30 mln Łódzka Spółka Infrastrukturalna przeznaczy na skanalizowanie osiedla Helenówek w Łodzi. To jedno z nielicznych miejsc, w których do tej pory nie było miejskiej sieci kanalizacyjnej.

!reklama!

Pierwszy etap to budowa kanału sanitarnego:

  • w ulicy Okulickiego
  • w ulicy Helenówek,
  • między ulicą Poziomkową a Borówkową
  • w ulicy Borówkowej
  • w ulicach Stara Baśń, Zgierska, Podleśna
  • pompownia Stara Baśń wraz z kanałem tłocznym
Mieszkańcy 100 domów już mogą przyłączać swoje gospodarstwa do miejskiej sieci.

Drugi etap rozpocznie się w drugiej połowie czerwca i w ramach tego etapu wybudowany zostanie kanał sanitarny pomiędzy ulicą Borówkową a Łozową, który umożliwi odprowadzenie ścieków z ulic: Jabłoniowej, Mirabelki, Łozowej, a także z ulic położonych po zachodniej części ulicy Zgierskiej, między innymi Cyprysowej czy Brzoskwiniowej.

Drugi etap prac pozwoli na podłączenie do kanalizacji kolejnych 215 gospodarstw.

Prace na osiedlu Helenówek w dużej mierze prowadzone są w technologii bezwykopowej (przecisk sterowany z przewiertem żerdzi pilotowej) ze względu na uwarunkowania terenowe (przejścia przez prywatne, zagospodarowane działki), zbliżenia do ogrodzeń,  trudne warunki gruntowo-wodne, duże zagłębienie, a także konieczność przejścia w rejonie istniejących drzew.

Łączna długość kanału sanitarnego to 7.300 m oraz 300 m wodociągu. Koszt wszystkich prac w ramach I i II etapu szacowany jest na prawie 30 mln złotych. Prace zakończą się z końcem 2021 roku.

Źródło: ŁSI

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy