Reklama

Reklama

Kilkaset mieszkań dla łodzian od przyszłego roku. Rewitalizacja to jednak nie tylko remonty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kilkaset mieszkań dla łodzian od przyszłego roku. Rewitalizacja to jednak nie tylko remonty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi od kilku lat trwa intensywny proces rewitalizacji kamienic i przywracania blasku zdegradowanym częściom miasta. Łódzki magistrat poinformował, że w 2020 roku do użytku zostanie oddanych kolejne 355 mieszkań. Rewitalizacja to jednak nie tylko remonty, ma również istotny aspekt społeczny.  

Reklama

W remontowanych kamienicach poza mieszkaniami komunalnymi znajdą się również lokale socjalne, chronione oraz dostosowane dla lokatorów z niepełnosprawnościami. Obecnie prowadzone inwestycje powinny jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku przynieść kolejne 355 lokali mieszkalnych dla łodzian.

Nowe funkcje zrewitalizowanej tkanki miejskiej

W 30 inwestycjach, które zakończą się w 2020 r. zaplanowano 87 lokali z docelowym przeznaczeniem ich na funkcje społeczne. Mają to być mieszkania chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej i lokale socjalne. Projekt zakłada również wygospodarowanie w zrewitalizowanej tkance powierzchni, które zajmą takie instytucje jak: dom dziennego pobytu, punkt pracy socjalnej oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze.

„Celem rewitalizacji jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Rewitalizacja to też praca z ludźmi, z lokalną społecznością. I nawet jeśli remonty budynków i przestrzeni publicznych są najbardziej efektowne - najważniejsze jest przezwyciężenie kryzysu społecznego. Dlatego w praktycznie każdym budynku zaplanowano przestrzenie z funkcjami społecznymi, aby przeciwdziałać spotykanym obecnie w mieście społecznym problemom” – tłumaczy łódzki magistrat

Najszybciej spośród prowadzonych obecnie inwestycji rewitalizacyjnych do użytku zostaną oddane (w 2020 r.) kamienice przy ulicach: Kilińskiego 26, Gdańskiej 8, Narutowicza 4 oraz Tuwima 46 i 52. Te nieruchomości zostaną przeznaczone na mieszkania komunalne i chronione, a także lokale użytkowe. Przy ul. Gdańskiej 8 będzie też biblioteka.   

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy