Reklama

Reklama

Kino Łódź. Kina w Łodzi wznawiają działalność! Na co do kina? Sprawdź repertuary kin w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kino Łódź. Kina w Łodzi wznawiają działalność! Na co do kina? Sprawdź repertuary kin w Łodzi - Zdjęcie główne

Kina w Łodzi wznawiają działalność! Na co do kina w Łodzi? Sprawdź repertuary kin w Łodzi (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od piątku działalność - w reżimie sanitarnym - mogą wznowić między innymi kina. W Łodzi nie brakuje miejsc, w których można obejrzeć film na dużym ekranie. Które kino wybierzecie? Na jaki film pójdziecie? Sprawdźcie, co oferują kina w Łodzi.

Reklama

Kino Łódź. Kina w Łodzi wznawiają działalność po lockdownie

W ubiegłą środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że - wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim i Radą Medyczną - postanowił dokonać pewnych modyfikacji związanych z planem wprowadzania łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

!reklama!

Przekazał decyzję o przyspieszeniu otwarcia kin, teatrów, filharmonii i instytucji kultury o osiem dni. W związku z tym są one czynne od piątku 21 maja.

Kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych, wystaw oraz projekcją filmów lub nagrań wideo, mogą wznowić od piątku działalność w pomieszczeniach.

Możliwe jest to pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni), zachowania odległości 1,5 metra pomiędzy widzami lub słuchaczami - w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni.

Utrzymany został również nakaz zakrywania ust i nosa. Konieczne jest także zapewnienie, aby widzowie albo słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.

Polecamy: Znoszenie obostrzeń w Polsce. Które branże mogą liczyć na powrót do normalności? Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania gospodarki

Kino Łódź. Na co do kina w Łodzi?

Komercyjne kina w Łodzi, takie jak Helios, Cinema City czy Multikino oferują bardzo zbliżony repertuar i proponują widzom sporo nowości. Jeszcze w maju na ekranach łódzkich kin ma się pojawić kilkanaście premier.

Warto podkreślić, że z możliwości wcześniejszego otwarcia z wymienionej trójki w Łodzi skorzystało jedynie kino Helios mieszczące się w Sukcesji przy al. Politechniki 1. 

Multikino oraz Cinema City na swoich ogólnopolskich fanpage’ach na Facebooku zapowiedziały ponowne otwarcie 28 maja. Można więc się spodziewać, że także kina w Łodzi ponownie otworzą swoje drzwi dla gości w ostatni piątek maja.

Wśród najbardziej wyczekiwanych filmów do obejrzenia w kinach znajdują się m.in.:

  • GODZILLA VS KONG 
  • MORTAL KOMBAT
  • NOMADLAND
  • CRUELLA
  • SZYBCY I WŚCIEKLI 9
  • KRUDOWIE 2
Polecamy: Koronawirus Łódź. Wracamy do normalności. Szybciej pójdziemy do kina i teatru!

Kino Łódź. Na co do kina w Łodzi?

Kina w Łodzi to jednak nie tylko wielkie komercyjne multipleksy. To także małe kina studyjne, takie jak Bodo, Charlie, Tatry czy Kino Przytulne.

Kino Bodo przygotowało dla swoich gości pięć filmów: „Jak Bóg szukał Karela”, „Palm Springs”, „Sound of Metal”, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” i „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”.

Kino Charlie proponuje szereg premierowych seansów. Przedpremierowo pokaże m.in. „Nomadland”, „Ojciec”, „Na rauszu” i „Minari”.

Kino Tatry oferuje z kolei takie filmy jak „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Palm Springs”, „Szarlatan”.

Kino Przytulne przy ul. Piotrkowskiej 120 zaprasza z kolei m.in. na „Moje Wielkie Greckie Wesele 2”, „Czarnoksiężnika z OZ”, „Wilde” czy Układ idealny”. Do tego oferuje filmy z serii „humor francuski” oraz „filmy Alfreda Hitchcocka”.

Szczegóły dotyczące poszczególnych repertauraów znajdziecie na stronach internetowych kin. Aby się na nie przenieść, wystarczy kliknąć w nazwę kina w naszym artykule.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy