Reklama

Reklama

Kiss & Drive w Łodzi. Nowa inicjatywa duszpasterstwa akademickiego DA5

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kiss & Drive w Łodzi. Nowa inicjatywa duszpasterstwa akademickiego DA5  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Duszpasterstwo Akademickie PIĄTKA rusza z nowym pomysłem skierowanym do studentów. Od poniedziałku, 13 stycznia działa strefa Kiss & Drive, która ma zachęcać młodych ludzi do odwiedzenia kaplicy i chwili modlitwy. 

Reklama

Kiss & Drive to popularne strefy m.in. na lotniskach, dworcach i strefach przesiadkowych. Umożliwiają krótki postój (1-2 minuty) tak, aby pasażer mógł przesiąść się do innego środka komunikacji bądź np. pożegnać się z rodziną przed podróżą.

!reklama!

Duszpasterstwo Akademickie PIĄTKA proponuje studentom podobne rozwiązanie, tyle że w wymiarze duchowym. Punkt Kiss & Drive w Łodzi jest zlokalizowany w pobliżu Politechniki Łódzkiej, w kaplicy duszpasterstwa. Strefa jest czynna od godziny 7.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 18.30 (poniedziałek-piątek). Studenci mogą wstąpić na krótką (bądź dłuższą modlitwę) oraz skorzystać z posługi kapłana w konfesjonale.

Jak tłumaczy ks. Piotr Tarabasz, duszpasterz akademicki i pomysłodawca projektu, strefa ma zachęcać do modlitwy oraz uświadomienia sobie faktu, że każdy człowiek ma powody, by być wdzięcznym.

– Chcemy zachęcać, by młodzi, którzy idą w kierunku uczelni lub też wracają do domu, przechodząc obok kaplicy zatrzymali się na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. KISS Jezusowi a potem DRIVE do swojego domu – podkreśla kapłan

O inicjatywie przypomina słupek informacyjny ustawiony przy wejściu do duszpasterstwa i kaplicy.

Źródło: eKAI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy