Reklama

Reklama

Kładka nad torami na Srebrzyńskiej w Łodzi ułatwi życie pieszym z Kozin i osiedla Mireckiego

Opublikowano: wt, 22 lut 2022 13:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedli Koziny i Mireckiego. W ciągu ulicy Srebrzyńskiej pojawiła się nowa kładka nad torami. W kwietniu uruchomione zostaną windy.

Nowa przejście nad torami w Łodzi

Nowe przejście nad torami w Łodzi - w ciągu ul. Srebrzyńskiej przywraca układ pieszej komunikacji w dzielnicy - zwłaszcza mieszkańcom Osiedla Koziny i Osiedla im. M. Mireckiego. Kładka zapewnia bezpieczne przejście nad linią Łódź Kaliska – Zgierz – Łowicz.

Jak podaje PKP PLK, wykonawca starał się jak najszybciej zapewnić przejście nad torami po zamknięciu starej kładki. Obecnie utrzymana będzie dotychczasowa forma przejścia. W kwietniu planowane jest uruchomienie wind, co w porównaniu z poprzednią kładką, znacznie ułatwi komunikację – zwłaszcza osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Na kładce będą jeszcze prace wykończeniowe m.in. związane z windami. Wykonawca maksymalnie będzie ograniczał ich oddziaływanie na komunikację. Ze względu na bezpieczeństwo możliwe są kilkugodzinne zamknięcia kładki.

Kładka, po zakończeniu wszystkich robót, poprawi dostępność komunikacyjną, Dwie windy zapewnią swobodne przejście szczególnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. 

Poprzednia konstrukcja została rozebrana, aby umożliwić sprawną modernizację torów i obszaru stacji Łódź Kaliska.

Prace wykonano w ramach projektu „Udrożnienie Łódzkiego Węzła Kolejowego (TEN-T), etap II, odcinek Łódź Fabryczna - Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec” o wartości ponad ok. 1,5 mld zł współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy