Reklama

Reklama

Klub sąsiedzki w domu wielopokoleniowym elementem rewitalizacji społecznej?

Opublikowano: czw, 1 sie 2019 14:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rewitalizacja to nie tylko remonty, ale przede wszystkim tworzenie lokalnych społeczności i przestrzeni przyjaznych do życia takich jak klub sąsiedzki w domu wielopokoleniowym przy ul. Wólczańskiej 168.

Rewitalizacja (dosłownie: ożywienie, przywrócenie do życia) jest procesem wyprowadzania ze stanu kryzysowego zdegradowanych obszarów miasta. Rewitalizacja to nie tylko remonty. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Rewitalizacja to też praca z ludźmi, z lokalną społecznością. I nawet jeśli remonty budynków i przestrzeni publicznych są najbardziej efektowne – najważniejsze jest przezwyciężenie kryzysu społecznego.Jest to długi proces. Powodzenie projektów zależy od wszystkich –urzędów, mieszkańców całego miasta, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, instytucji kultury, uczelni wyższych,.

W ramach rewitalizacji obszarowej miasto we wspołpracy z organizacjami pozarządowymi przeprowadza szereg działań, które mają stworzyć lokalne społeczności, zbudować więzi między mieszkańcami i wprowadzić ożywienie w nasze małe ojczyzny. Starannie dobierane są  funkcje lokali w remontowanych kamienicach, a każdą z nich przygotowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo tworzone są przestrzenie, które będę miejscem spotkań mieszkańców.

W rewitalizowanych budynkach powstaną:

  • mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami
  • mieszkania chronione
  • lokale usługowe
  • pracownie artystyczne
  • świetlice i kluby integracji społecznej
  • domy dziennego pobytu
  • biblioteki
  • centra obywatelskie
  • teatr
Łącznie 64 lokale z przeznaczeniem na funkcje społeczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.