Reklama

Reklama

Kolejna forma pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii – przedsiębiorcy z Łodzi i regionu otrzymają środki na kapitał obrotowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejna forma pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii – przedsiębiorcy z Łodzi i regionu otrzymają środki na kapitał obrotowy - Zdjęcie główne

Kolejna forma pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii – przedsiębiorcy z Łodzi i regionu otrzymają środki na kapitał obrotowy (fot. mat. prasowe)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 57 milionów z funduszy unijnych zostanie przekazanych na wsparcie przedsiębiorców z regionu łódzkiego, którzy ucierpieli w wyniku pandemii COVID-19. O pieniądze na tzw. kapitał obrotowy, będzie można ubiegać się biorąc udział w konkursie. Poinformował o tym na środowej konferencji prasowej Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, i Łukasz Stajuda, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

Reklama

- Mamy kolejną propozycję wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którzy ucierpieli w związku z COVID 19, i którzy mogą te straty, które ponieśli, udokumentować – mówił marszałek Grzegorz Schreiber. - Z funduszy unijnych przekazujemy ponad 57 mln zł na wsparcie działań dotyczących kapitału obrotowego dla mikro i małych przedsiębiorców.

 !reklama!

Marszałek dodał, że prace nad projektem rozpoczęły się dużo wcześniej – Chcieliśmy jak najszybciej wziąć w nim udział. Okoliczności sprawiły, że w pierwszej kolejności przedstawiliśmy naszym przedsiębiorcom propozycję projektu związaną z przebranżowieniem na kwotę 90 mln zł – wyjaśniał Grzegorz Schreiber.

Nabór w konkursie na przebranżowienie został zakończony, trwa ocena wniosków. - W tym momencie możemy spokojnie pokazać kolejny produkt, czyli wsparcie kapitału obrotowego dla tych wszystkich, którzy zechcą po te środki sięgnąć – dodaje marszałek.

Procedury naborowe rozpoczną się 3 września, ale dziś można zapoznać się z zasadami konkursu.

Na stronie cop.lodzkie.pl zostaną opublikowane dokumenty dotyczące konkursu. Będzie możliwość zapoznania się z wnioskiem, który będzie do uzupełnienia i oświadczeniami, które trzeba będzie do niego dołączyć. Przedsiębiorcy dowiedzą się, w jaki sposób będzie wyliczana wysokość dotacji, kto może się ubiegać o tę dotacje i jakie są warunki szczególne dotyczące tego konkursu – informuje Łukasz Stajuda, dyrektor COP.

- Przez dwa tygodnie przedsiębiorcy będą mogli zapoznawać się z tymi dokumentami, żeby przygotować się do drugiego etapu, który rozpocznie się 3 września o godz. 10. Wtedy przedsiębiorcy będą mogli zalogować się do generatora wniosków, wypełnić go i wysłać. Aplikacje będą przyjmowane przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy do wysokości 120 procent zaplanowanej alokacji – dodaje dyrektor COP.

Wysokość dofinansowania będzie wynikać ze specjalnych, określonych zasadami konkursu algorytmów. Zależy m.in. od liczby zatrudnionych osób na umowę o pracę w przeliczeniu na pełne etaty w firmie i czasu, na jaki przedsiębiorca zadeklaruje utrzymanie działalności gospodarczej.

- Dla przykładu mogę podać, że osoba samozatrudniona może otrzymać nawet 23 tys. zł – mówił Łukasz Stajuda.

Aby ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć elektroniczny wniosek. Konkurs zakłada, że jeden przedsiębiorca może ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie. W przypadku złożenia przez jedną osobę kilku projektów, ocenie konkursowej podlegać będzie wyłącznie ten zgłoszony jako pierwszy. Reszta z nich nie zostanie rozpatrzona.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy