Reklama

Reklama

Kolejne utrudnienia w Łodzi. Część ulic zostanie zamknięta!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trzeba przygotować się na jeszcze większe niż zwykle utrudnienia w ruchu. Ma to związek z posiedzeniem OBWE, które odbędzie się w Łodzi.

Reklama

W Łodzi odbędzie się dwudniowy szczyt Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do miasta przyjadą delegacje dyplomatyczne z kilkudziesięciu krajów. Co to oznacza dla mieszkańców naszego miasta? Przede wszystkim to, że będą dodatkowe utrudnienia w ruchu. Ponadto, na ulicach należy się spodziewać wielu policjantów. 

Szczyt OBWE. Od tego dnia można spodziewać się utrudnień. Gdzie? 

Szczyt OBWE odbędzie się w Łodzi 1 i 2 grudnia. Jednak utrudnień należy spodziewać się już dzień wcześniej. Spotkania szefów dyplomacji odbywać się w gmachu EC1 przy ul. Targowej oraz salach konferencyjnych dworca Łódź Fabryczna. Urząd Miasta poinformował, że organizacja tak ważnej międzynarodowej imprezy będzie wiązała się ze zmianami w ruchu, które dotkną dużą część miasta, szczególnie w godzinach porannych. Pierwsze utrudnienia wystąpią już 30 listopada w godzinach popołudniowych. Oto szczegóły:

Od 30 listopada do 2 grudnia zamknięta zostanie dla ruchu ul. Sass-Zdort, plac Dąbrowskiego oraz czasowo zamknięta będzie ul. Orla i ul. Tuwima. Pojawią się również zakazy parkowania na ul. Ogrodowej na wysokości Manufaktury, ul. Orlej, ul. Łąkowej przy al. Mickiewicza, placu Dąbrowskiego, ul. Tuwima od ul. Targowej do ul. Kilińskiego oraz ul. Kilińskiego przy parku Sienkiewicza. Zakaz parkowania dotyczył będzie również mieszkańców. Łódzki magistrat podkreśla, że należy zwracać uwagę na znaki, ponieważ nawet omyłkowe zaparkowanie w miejscach wyłączonych z ruchu, skutkować będzie odholowaniem pojazdu.

Oprócz transferów z hoteli należy spodziewać się także transferów z lotniska oraz od strony wjazdów do miasta z autostrad. Zatrzymania ruchu oczekujmy m.in. na ul. Zachodniej i al. Kościuszki, na trasie W–Z, na ul. Kopcińskiego, a także alei Scheiblerów i Grohmanów.Na czas przejazdów ruchem kierować będzie policja, a ruch wstrzymywany będzie nie tylko na trasach przejazdu, ale także na ulicach poprzecznych

 - zaznacza UM.

Łódź Fabryczna. Ta cześć dworca będzie zamknięta dla ruchu 

Co ważne na czas trwania szczytu OBWE ma zostać zachowana możliwość obsługi pasażerskiej PKP na dworcu Łódź Fabryczna. Zmiany pojawią się jednak na dworcu Łódź Fabryczna i w komunikacji miejskiej. Urząd miasta, informuje, że część autobusowa dworca zamknięta dla ruchu. Do dyspozycji pozostanie jedynie część kolejowa. Autobusy odjeżdżające do Piotrkowa Trybunalskiego odjeżdżać będą z przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych na południowej jezdni al. Rodziny Poznańskich. Natomiast pozostałe autobusy dalekobieżne odjeżdżać będą od 30 listopada do 2 grudnia z placu Mikulskiego (krańcówka przy ul. Wydawniczej). Dla podróżnych uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa D1, która kursować będzie przez całą dobę pomiędzy dworcem Łódź Fabryczna a placem Mikulskiego.

Zmienioną trasą pojadą również autobusy i tramwaje kursujące w rejonie Nowego Centrum Łodzi. Dla ułatwienia, trasy pozostaną takie same, jak obecnie podczas prac na ul. Narutowicza.

Urząd Miasta informuje, że linie 12 i 18 kursować będą przez al. Rodziny Poznańskich, ul. Węglową i ul. Tramwajową. Na tych liniach należy spodziewać się dużych utrudnień ze względu na bliskość z miejscem, gdzie odbędą się obrady OBWE. Dojazdy uprzywilejowanych kolumn pojazdów spowodują konieczność przekierowania tramwajów na trasę objazdową przez al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego. Natomiast linia 9 kursować będzie na Radiostację.

W czasie przejazdu pojazdów rządowych zmieni się również trasa linii Z1. Kursować będzie na trasie dworzec Łódź Chojny, ul. Kilińskiego, ul. Wigury, ul. Sienkiewicza, ul. Brzeźna, ul. Piotrkowska, ul. Tymienieckiego, ul. Kilińskiego, ul. Broniewskiego, ul. Rzgowska, ul. Bankowa, ul. Śląską, dworzec Łódź Chojny.

Ważni dyplomaci w mieście. Policja w pełnej gotowości, więcej patroli na ulicach 

W związku z posiedzeniem OBWE w Łodzi możemy się spodziewać nie tylko utrudnień w ruchu, ale również tego, że na ulicach miasta widocznych będzie więcej niż zwykle patroli policji. Funkcjonariuszy z naszego województwa przez kilka dni wspierać będą ich koledzy z innych jednostek. 

Takie wydarzenia organizowane przez Polskę jak posiedzenie OBWE z oczywistych względów wymaga zaangażowania znacznych sił służb działających na rzecz bezpieczeństwa w tym w szczególności policji. O liczbie sił i środków  właśnie ze względu na taktykę prowadzenia takich zabezpieczeń nigdy nie informujemy. Z całą pewnością policjantów z województwa łódzkiego wspierać będą funkcjonariusze z innych garnizonów, bo przed nami ogrom pracy

 - informuje mł. insp. Joanna Kącka 

Liczne delegacje, czy to z lotnisk czy też  z miejsc zakwaterowania będą przemieszczać się do EC 1 w kolumnach pilotowanych przez policjantów wydziałów ruchu drogowego i tych będzie zapewne widać najwięcej.  

Należy  w związku z tym, dla bezpieczeństwa,  spodziewać się czasowych wyłączeń z ruchu części niektórych ulic w dniach 30 listopada oraz 1 i 2 grudnia. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy